İstanbul Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır

İstanbul Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır

İstanbul tuvalet lavabo tıkanması kırmadan açılır ve boru içi jet motorla yıkanarak temizlenir. Lavabo tıkanıklıkları olmadık zamanlarda meydana gelen tesisat sorunlarıdır. Bu sorunun beklenmedik anda gerçekleşmesi aslında lavaboya attığımız atıkların zamanla birikmesi sonucu gerçekleştiğini göstermektedir. Lavaboya atılan yabancı cisimler ya da atıklar genellikle giderlerin dirsek kısımlarında birikerek tıkanıklıklara neden olmaktadır. Lavabodan suyun yavaş bir şekilde gidiyor olması tıkanıklığın başladığı anlamına gelir. Bu duruma müdahale edilmediği takdirde bir süre sonra lavabodan hiç su gitmemeye başlayacaktır ve su geri gelecektir. Tuvalet lavabo tıkanıklıkları genellikle kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır.

Evde Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklıklarında evde uygulanacak basit yöntemlerle bu tıkanıklığı açmak mümkündür. Ancak, her lavabo tıkanıklığı bu yöntemlerle açılamaz. Bazen tıkanıklığa sebep olan faktörlerin giderin derinliklerinde olması bu yöntemlerin yetersiz kalmasına neden olur. Bunun yanı sıra her lavabo tıkanıklığı yabancı cisimlerden dolayı olmaz. Bunun için evde uygulanacak lavabo açma yöntemleri yeterli olmaz. Evde yapılabilecek yöntemlerin başında pompa ile lavaboyu pompalamak gelir. Eğer ki tıkanıklık gidere yakın yerdeyse bu şekilde açılabilir. Ayrıca, bir telin ucu kanca şeklinde kıvrılarak gidere gönderilmesi ile lavabo açma işlemi yapılır. Ancak tüm bunların yeterli olmadığı durumlarda profesyonel hizmet veren firmalardan destek alınmalıdır.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinin başında kameralı sistem ile lavabo açma uygulaması gelmektedir. Kameralı görüntüleme cihazı ile lavabo borusunun içi görüntülenir ve tıkanıklığa neyin sebep olduğu ve tıkanıklığın nerede olduğu tespit edilir. Daha sonra robot adı verilen tıkanıklık açma cihazı ile tıkanıklık kolay bir şekilde açılır. Robot cihazının ucundaki yay gider borusunda ilerlerken tıkanıklığa sebep olan cisim parçalanır ya da yaya dolanarak geri çekilir. Bu işlem yapıldıktan sonra kameralı sistem ile tekrar lavabo giderinin içine bakılır. Kameranın ikinci kez gönderilmesinin amacı gider borusunun açılıp açılmadığı kontrol etmektir.  Tıkalı lavabo borusunun açıldığından emin olduktan sonra giderin içinde başka bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Tüm bu işlemler bittikten tuvalet lavabo tıkanıklığı kırmadan açılmış olur.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>