İstanbul Tıkalı Gider Borusu Açma

İstanbul Tıkalı Gider Borusu Açma

İstanbul tıkalı gider borusu açma işlemleri konusunda teknolojik cihazlar kullanan firmalardan destek almalısınız. Gider borusu tıkanıklıkları hemen herkesin başına belki de hayatında bir kere gelmiş can sıkıcı sorunlardandır. Gider tıkanıklıkları, mutfak giderinde, banyo giderinde, balkon giderinde, tuvalet giderinde ve teras giderinde olabilmektedir. Genel olarak bu tıkanıklıkların sebebi gider borusuna bilinçli olarak ya da bilinçsiz olarak atılan yabancı maddeler sebep olmaktadır. Bunun yanı sıra bu giderlerin bazen bina inşaat halindeyken usta hatası nedeniyle yanlış yapımından da kaynaklanabilmektedir. Evlerde kullanılan bazı yöntemler ile tıkalı gider boruları açılabilmektedir. Ancak bu tür çözümler geçici çözümlerdir. Tıkalı gider borusu açan firmalar teknolojik cihazlar kullanarak bu giderleri kırıp dökmeden açabilmektedirler.

Gider Boruları Neden Tıkanır?

Gider boruları bulunduğu yere göre çeşitli sebeplerle tıkanır. Banyolardaki lavabolar, sabun ve saç gibi atıkların gider borusunda birbirine dolaşarak gideri tıkaması ile olur. Tuvalet giderleri, tuvalet kağıdı, hijyenik ped, çocuk bezi ve ıslak havlu gibi atıkların gidere atılması ile tıkanır. Mutfak lavabo gideri, lavaboya dökülen çay atıkları, atık yağlar ve bulaşık yıkarken artık yemek atıkları gibi nedenlerle tıkanır. Tüm bunlar kullanıcı hatasıdır. Bir de kullanıcıların elinde olmayan, gider borularındaki eğim yetersizliği, usta hataları ve zamanla borularda oluşan kireçlenme gibi sebeplerle de gider boruları tıkanır.

Tıkalı Gider Borusu Nasıl Açılır?

Teknolojik cihazlar yokken, tıkalı gider borularının yerinin tespiti için mutfak ya da banyo da kırma işlemi yapılırdı. Teknolojinin gelişimi ile su tesisatı alanında da çeşitli cihazlar geliştirilmiştir. Bu cihazlar sayesinde ehliyetli su tesisatçıları tıkalı giderleri artık kolaylıkla açabilmektedirler. Tıkalı giderler öncelikle boru içi kameralı sistemler ile görüntülenir. Tıkalı gidere ucunda kamera olan bir cihaz gönderilir. Kamera ile borunun içi rahatlıkla görülebilmektedir. Kamera tıkanıklığa ulaştığında, tıkanıklığın neden olduğu ve nerede olduğu kolaylıkla tespit edilir. Kamera ile görüntülenen tıkanıklığı açmak için robot adı verilen cihazlar kullanılır. Tıkanıklığın sebebine göre robot adlı cihazın ucuna uygun başlık takılarak gider borusunun içine gönderilir. Tıkanıklık kâğıt tuvalet kâğıdı, hijyenik ped ya da çocuk bezi gibi yumuşak cisimlerden oluşuyorsa, robotun ucuna dolanan bu cisimler uçla birlikte geri çekilir. Kireç gibi daha sert bir tıkanıklık ta ise robotun ucuna takılan kırıcı ve parçalayıcı aparat ile bu kireç tabakası parçalanır. Daha sonra basınçlı su basılarak bu parçaların kanalizasyona gitmesi sağlanır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara