İstanbul Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma ve Tamiri

İstanbul Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulma ve Tamiri

İstanbul su tesisat borusu kaçak yerini bulma ve tamiri işlemleri son teknoloji cihazların çıkmasıyla artık kolaylıkla yapılabilmektedir. Binalarda oluşan su kaçakları genellikle boruların zamanla çürümesi, tesisat döşenirken yapılan usta hataları gibi durumlardan kaynaklanmaktadır. Su kaçakları bazen sinsice ilerler ve kendini belli etmez. Duvar arasından ya da fayansların altından sızarak ciddi sorunların oluşmasına neden olur. Su kaçaklarının tespiti artık son teknoloji cihazlarla yapılmakta ve kaçağın yeri tespit edilerek ilerlemesi engellenmektedir.

Su Tesisat Borusu Kaçak Yerini Bulmak İçin Kullanılan Cihazlar

Su kaçaklarının tespitinde birden fazla cihazla çalışılmaktadır. Bu cihazların hepsi ile birlikte komplike bir çalışma yapılmaktadır. Temiz su tesisat borusu kaçak yerini bulmak için akustik frekans dinleme cihazları kullanılır. Bu cihazlar sayesinde kaçak olan yer kolaylıkla tespit edilir ve gerekli tamir işlemi yapılır. Sıcak su tesisatlarındaki kaçaklar için ise termal görüntüleme cihazları kullanılır. Isıya duyarlı olan bu kameralar sayesinde kaçağın yerini tespit etmek çok kolaydır. Su kaçağı tespitinde kullanılan bir başka cihaz ise nem ölçme cihazıdır. Duvarlarda ya da yerde rutubet olduğu durumlarda bu cihaz kullanılır. Temiz su kaçak bulmada yardımcı olarak kullanılan bir diğer cihaz ise tesisat ölçüm pompasıdır. Bu cihaz yardımcı bir ekipmandır. Pis su atık giderlerindeki kaçakların tespiti için ise kameralı görüntüleme sistemleri kullanılır.

Su Tesisat Borusu Kaçak Yeri Tamiri

Tüm bu teknolojik cihazların kullanılması ile su kaçağının yerinin tespit edilmesi sonrasında bu kaçağın tamirine sıra gelir. Genellikle kaçak tespit edildikten sonra çok hasar görmüş ve eski borular gerekli görüldüğü takdirde değiştirilmelidir. Çok hasarlı olmayan borulara öncelikle kaçağın boyutuna göre kimyasal uygulanır. Kimyasal ilaç boru içine dökülerek boruyu tamir etmesi beklenir. Çok büyük çaplı kaçaklarda kimyasal geçici çözümdür. Bu kimyasal uzun süreli olarak kaçağı kapatamaz. Bu nedenle borunun değiştirilmesi gerekir. Borunun değiştirilmesi sırasında onayınız ile kırma işlemi yapılır. Ancak, kaçağın nokta atışı tespit edilmesinden dolayı sadece sorunlu bölgede bir çalışma yapılır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara