İstanbul Su Tesisat Arıza Bulma

İstanbul Su Tesisat Arıza Bulma

İstanbul su tesisat arıza bulma kameralı ekipmanlarla noktasal olarak yapılmaktadır. Özellikle evlerde veya bahçelerden geçen su borularındaki kaçakların tespiti her tarafı kazarak değil de özel su kaçağı tespit cihazları ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Genellikle evlerde oluşan sorunlardan biri de su tesisat arızalarıdır. Beklenmedik anda ortaya çıkan bu arızalar ekonomik anlamda insanları zorlamaktadır. Bununla birlikte artık su tesisatı arızalarının tespiti ve tamiri teknolojik cihazlarla ve çok kısa bir sürede yapılmaktadır. Teknolojik cihazlarla su kaçağı tespitiyapan firma sayısı oldukça azdır. Ayrıca, elinde cihaz olup da bu cihazları kullanmaya yetkin personeli olan firma sayısı da azdır. Bilinmeyen su kaçaklarının tespiti tecrübeli ustaların bu teknolojik cihazları kullanması ile en kısa sürede kolaylıkla yapılabilmektedir.

Su Tesisat Arızaları

Su tesisat arızaları gözle görülebilen ve gözle görülemeyen arızalar olmak üzere iki grupta incelenebilir. Gözle görülebilen basit arızalar musluğun su damlatması, sifonun su kaçırması gibi basit arızalardır. Bu arızaları basit tesisatçılar vasıtasıyla çözmek mümkündür. İkincisi ve en önemlisi ise gözle görülmeyen su tesisat arızalarıdır. Gözle görülemeyen su arızaları genellikle alt kata damlama ve nemlenme yaparak komşularımızı rahatsız etmektedir. Bu kaçaklar duvar içinde olduğu için gözle tespiti zordur. Çoğu tesisatçı kaçağın yerini bulmak için birçok yeri kırıp dökmektedir. Profesyonel hizmet veren ve teknolojik cihazlarla işlem yapan firmalar bu sorunu daha az masraflı olarak gerçekleştirmektedirler.

Su Tesisat Arızası Nasıl Bulunur?

Su tesisat arızalarının bulunması için teknolojik cihazları olan firmalardan yardım alınmalıdır. Bu firmalar ellerindeki akustik dinleme cihazı, termal kameralar, boru içi görüntüleme kameraları gibi cihazlarla su kaçaklarının yerini noktasal olarak tespit etmektedirler. Su kaçağı tespiti için evinize çağırdığınız firmanın teknik personelleri öncelikle nemölçer adlı cihazla duvarlarınızdaki ya da zemindeki nemi ölçerler. Daha sonra termal kamera yardımıyla su kaçağının yerini tespit etmeye çalışırlar. Termal kamera ile birlikte akustik dinleme cihazı kullanılarak su kaçağının yeri tespit edilir. Su kaçağı atık pis su borusunda ise boru içi kamera ile su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara