su kaçağı tespiti

İstanbul Su Sızıntısı Yer Tespiti

İstanbul su sızıntısı yer tespiti makinesi ile öncelikle sızıntının yeri tespit edilir. Daha sonra arızanın durumuna göre tamirat işlemine geçilir. Özellikle ev ve iş yerlerinde olan su sızıntılarında teknolojik cihazların kullanılması ile yer tespiti çok kolay bir şekilde yapılmaktadır. Su sızıntısının tespiti yapıldıktan sonra ilgili yerin kırılması ve su sızıntı yapan borunun değiştirilmesi ve tekrardan fayansın yapılması işlemleri profesyonel firmalar tarafından yapılmaktadır. Su sızıntısı yer tespiti daha önceki yıllarda evin harabeye dönmesine neden olurdu. Ancak artık profesyonel olarak kameralı cihazlarla su sızıntısı yer tespiti yapan firmalar bulunmaktadır. Bu firmalar kameralar ile su sızıntısının tespitini yaptıktan sonra sadece bir iki fayans kırarak onarırlar. Pis su borularındaki su sızıntıları eğer ki boruların hatalı döşenmesinden kaynaklı ise maalesef ki bir iki fayans ile kurtulmak mümkün değildir. Bu durumda tesisat borularının yeni baştan döşenmesi gerekmektedir. Ev ya da iş yerlerinde su sızıntılarının önlemimi alınmadığında duvarlarda kabarmalar, alt kat komşunun tavanında sararmalar ve su damlaması gibi sorunlar oluşabilir.

Su Sızıntısı Tespiti Hangi Cihazlarla Yapılır?

Su kaçağı problemleri oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Ama artık endişelenmenize gerek yok. Su kaçağı tespitini kameralı cihazlarla yapan firmalar çok fazla ortalığı kirletmeden sorunu çözmektedirler. Kameralı su kaçağı tespiti yapan firmalar bunun için çeşitli cihazlardan faydalanırlar. Temiz su borularındaki kaçakların tespiti için basınç testi yapılır ve akustik dinleme cihazları ile dinleme yapılır. Bunun yanı sıra nem ölçerlerden de faydalanılır. Atık pis su borularındaki su kaçaklarının tespiti için boru içine kamera gönderilerek, borudaki kırkı ya da çatlak gibi durumlar tespit edilir. Bazen kalorifer borularında da kaçak olabilmektedir. Bu kaçakların tespiti ise termal kamera sistemleri ile yapılır. Kalorifer tesisatının içindeki su sıcak olduğu için termal kameralar da ısıya duyarlı olduğu için bu cihazların kullanılması uygundur.  Su kaçağının temiz su mu, pis su mu ya da kalorifer tesisatı kaçağı mı olduğunu anlamak için mutlaka yukarıda saydığımız tüm teknolojik cihazları kullanan profesyonel firmalardan destek alınmalıdır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>