İstanbul Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

İstanbul Su Sızıntılarına Kırmadan Çözüm

İstanbul su sızıntılarına kırmadan çözüm bulan firmalar son teknoloji cihazlar kullanarak sorunu tespit etmekte ve onarımını kısa sürede gerçekleştirmektedirler. Evinizde su kaçağının olduğunu bazı belirtilere bakarak anlamak mümkündür. Özellikle, tüm musluklar kapalı iken akan su sesi duymak, evin içinde ıslak ve nemli alanların görülmesi, boru hatlarına yakın yerlerde küf oluşumu ve musluktan gelen suyun basıncında düşme olması gibi durumlarda su kaçağı olduğundan şüphe etmek gerekir. Tüm bu belirtilerin biri ya da birkaçı oluşursa profesyonel bir firmadan destek almak gerekir. Profesyonel olarak su sızıntılarını kırmadan çözen firmalar bunu teknolojinin yardımı ile yapmaktadırlar. Teknolojik cihazların yanı sıra bu firmalardaki çalışan teknik personeller de konusunda uzman ve bu cihazları kullanmaya yetkin olan kişilerden oluşmaktadır.

Su Sızıntılarını Kırmadan Bulan Firmalar

Evlerinizde döşeli olan plastik ya da demir su borularında kaçaklar oluşabilir. Bunun nedeni kalitesiz ürün kullanımı ve işçilik hatası olabilir. Su sızıntılarına kırmadan çözüm bulan firmalar bu işi teknolojik cihazlarla yapmaktadırlar. Geleneksel yöntemlerde su tesisat sızıntılarında belirtinin görüldüğü yerden başlanarak su kaçağı tespit edilene kadar kırma işlemi yapılırdı. Son yıllarda teknolojik gelişmelerin ışığında artık su tesisatçıları da teknolojik cihazlardan faydalanmaya başlamışlardır. Teknolojik cihazlarla yapılan su kaçağı tespiti işlemleri hem çok daha hızlı hem de çok daha temiz olmaktadır. Hatta daha az maliyetli olmaktadır.

Kırmadan Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Su sızıntısının birkaç farklı türü olabilir. Bunlardan biri temiz su borularındaki kaçaklar, diğeri atık pis su borularındaki kaçaklar, bir diğeri ise kalorifer tesisat borularındaki kaçaklardır. Temiz su borularındaki kaçakların tespiti akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla tespit edilebilmekte ve bir iki fayans kırılarak onarımı yapılabilmektedir. Kalorifer tesisatlarındaki sızıntıların tespiti termal kameralar sayesinde olur. Tesisatın içine su ile birlikte kimyasal ilaç verilir ve su sızıntısı yapan yerin onarımı yapılır. Atık pis su borularında oluşan su sızıntılarının tespiti boru içi görüntüleme kameraları ile yapılır. Atık pis su borularının içindeki kırıklar mutlaka borunun değiştirilmesi ile yapılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara