İstanbul Su Kaçağı Arama Şirketi

İstanbul Su Kaçağı Arama Şirketi

İstanbul su kaçağı arama şirketi su kaçağının tespitini son teknoloji bilgisayarlı cihazlar ile yapmaktadır. Kırmadan su kaçağı tespiti yapan bu şirketler, sektörde profesyonel olarak hizmet vermektedirler. Su kaçakları, temiz su, pis su ve kalorifer tesisatı kaçakları olmak üzere üçe ayrılır. Temiz su tesisatındaki kaçakların tespiti aslında çık da zor değildir. Tesisat borularına, test pompası yardımıyla basınçlı su uygulanarak su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılır. Su kaçaklarının tespiti, eski ustaların yaptığı işlemler ve yeni su tesisatçılarının yaptığı bilgisayarlı tespit işlemleridir. Eski sistem de ustalar tahmini olarak yer tespiti yaparlardı ve bunun işçin de birçok bölgeyi kırarlardı. Ancak artık yeni nesil su kaçağı tespit şirketleri, kullandıkları teknolojik cihazlarla su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmektedirler.

Su Kaçağına Neden Olan Etkenler

Su tesisat borularına çok fazla yüksek basınç uygulandığı zaman, kolayca sızıntı yapmasına neden olur. Aslında tesisat boruları dayanıklı malzemeden imal edilmiştir. Ancak, boruların döşenme esnasında usta hataları nedeniyle bu kaçaklar oluşur. Borularda oluşan korozyon da su kaçağına neden olmaktadır. Binanın zamanla oturması nedeniyle su boruları ek yerlerinden dışarı çıkmaya başlar ve çıkan borulardan su sızıntısı olur. Tesisatçıların koç vuruşu diye tabir ettikleri, ani kapatılan musluk ve vanalar nedeniyle suyun hızının aniden düşmesi sebebiyle bu dalgalanmalar borularda patlak oluşumuna neden olur. Bu da su sızıntılarına neden olur.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı tespitinde profesyonel olarak hizmet veren firmalar bu kaçakların tespitini farklı cihazlar ile yaparlar. Profesyonel olarak hizmet veren bu tesisat firmaları su kaçaklarının tespiti için üç farklı cihaz kullanmaktadırlar. Akustik dinleme cihazları bunlardan biridir. Dinleme cihazları su kaçağının yerini noktasal olarak tespit etmeye yarayan cihazlardır. İkinci cihaz ise termal kameralardır. Genellikle sıcak su borularındaki sızıntıların tespitini yapmaya yarayan cihazlardır. Bu cihaz ile sıcak su borusunun tespiti yapılır ve dinleme cihazı ile kaçağın yeri tespit edilir. Pis su giderlerindeki su sızıntıları ise boru içi görüntüleme kameraları ile bulunmaktadır. Borunun içine gönderilen kamera sayesinde kırık ve çatlaklar kolaylıkla tespit edilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>