İstanbul Pimaş Açıcı

İstanbul Pimaş Açıcı

İstanbul pimaş açıcı kimyasallar ile pimaşların açılması çok sağlıklı değildir. Son yıllarda birçok formu çıkan pimaş açama kimyasalları aslında geçici çözüm üretmekten başka bir işe yaramıyorlar. Hatta bunun yanı sıra asidik madde oldukları için borulara zarar bile vermektedirler. Bu nedenle pimaş açmak için en ideal yöntem bu işin ustasından yardım almaktır. Kanal açma makineleri ile pimaş borularını açan profesyonel firmalardan destek almak en iyi yöntemdir. Evlerde pompalama ya da gidere hortum sokma gibi yöntemlerle giderler açılmaya çalışılır. Oysaki giderin neden tıkandığını bilmeden bu yöntemleri kullanmak pek bir işe yaramaz. Gider tıkanıklığı tuvalet kâğıdı gibi pislik sıkışmasından oluşmuşsa pompa ile açılabilir. Ancak, giderde yağ birikmesi sonucu tıkanıklık olmuşsa pompa ile açmak imkânsızdır. Tıkanıklığın nedeni anlaşılmadan tıkanıklığa müdahale etmek çok başarılı sonuçlar vermez. Bu nedenle profesyonel bir firmadan yardım alınmalıdır.

Tıkalı Pimaşları Kameralı Sistemle Açan Firmalar

Tıkalı pimaşları açmak için eve çağrılan kameralı tesisatçılar, profesyonel olarak hizmet verdikleri için tıkanıklığı çok kolay bir şekilde açmaktadırlar. Pimaşda oluşan tıkanıklığın sebebini ve yerini tespit etmek için pimaş içine boru içi kamera görüntüleme cihazı gönderilir. Boru içi bir monitör sayesinde dikkatli bir şekilde incelenir ve tıkanıklığın yeri ve tıkanıklığa neden olan maddeler tespit edilir. Tıkanıklığa sebep olan maddeler tuvalet kâğıdı gibi yumuşak cisimler ise robot makinenin ucuna takılan başlık ile bu pislikler geri çekilir. Tıkanıklığın sebebi kireç gibi sert maddeler ise bu sefer de robotun ucuna parçalama özelliği olan bir başlık takılarak tesisata gönderilir. Tıkanıklığın açılmasından sonra boru içi tekrar kamera ile görüntülenerek sorunun tamamen çözülüp çözülmediği kontrol edilir.

Pimaş Tıkanıklığı Neden Oluşur?

Pimaş boruları, atık pis suların kanalizasyona taşıyan PVC borulardır. Bu borularda zamanla tıkanıklıklar oluşmaktadır. Bu tıkanıklıklar gerek kullanıcı hataları gerekse tesisat hatalarından oluşmaktadır. Kullanıcı hataları genellikle klozet giderlerine atılan tuvalet kâğıtları, çocuk bezleri gibi cisimler nedeniyle oluşurken, mutfak giderlerinden atılan yemek artıkları da pimaşların tıkanmasına neden olur. Banyolarda genelde duş giderlerinde süzgeç kullanılmadığı için saç, sabun gibi atıklar pimaşlara giderek tıkanıklıklara neden olur. Tesisat hataları ise tesisatların döşenmesi aşamasında verilen yanlış eğimlerden kaynaklanmaktadır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara