İstanbul Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

İstanbul Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

İstanbul makineyle su borusu sızıntısı bulma konusunda uzman ve deneyimli firmalardan destek almak gerekir. Profesyonel anlamda hizmet veren firmalar su borusu sızıntısını çeşitli teknolojik cihazlar sayesinde bulmaktadırlar. Bunun için kullanılan cihazlar, nem ölçer, termal kamera, boru içi kamerası, akustik dinleme cihazı gibi cihazlardır. Su sızıntısının yerini bulmak için bu cihazlar birlikte kullanılır. Sızıntıyı bulmak için kullanılan cihazların doğru bir şekilde ve doğru yerde kullanılması büyük önem taşır. Ayrıca cihazlar ne kadar teknolojik olsa da bu cihazları kullanan teknik ekibin eğitimli olmaması bir işe yaramamaktadır. Bu nedenle su sızıntısı tespiti için destek alacağınız firmanın teknolojik cihazlarının olmasının yanı sıra teknik personelinin de konusunda uzman olması gerekmektedir. Su sızıntısının olduğu alanın kırılmadan önce boruların nereden geçtiğinin net olarak bilinmesi gerekmektedir.

Su Borusu Sızıntısı Neden Olur?

Su sızıntıları borulardaki donmalar ve bunun sonucu oluşan çatlamalar sonucu ortaya çıkar. Su sızıntısı olması önlem alınmadığı takdirde büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle su sızıntısının varlığından şüphe edilmesi durumunda derhal vakit kaybetmeden profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Duvar aralarında meydan gelen sızıntılar büyük sorunlara sebep olur. Su sızıntıları, tesisatların döşenmesi sırasında boru hatlarının yanlış dağılımı sonucu oluşan akıntılar neden olur. Su sızıntılarının yayılarak ciddi boyutlara ulaşması durumunda insanlara da büyük zararları bulunmaktadır.

Su Sızıntısı Makineyle Nasıl Bulunur?

Su sızıntısı olduğundan şüphelenildiği durumlarda hemen profesyonel bir firma çağırılmalıdır. Su sızıntısı tespiti için gelen firma çeşitli cihazlar kullanarak su kaçağının yerini kolaylıkla bulur. Bunun için öncelikle nem ölçer ile duvarlardaki nemli yer ölçülür. Termal kamera ile su kaçağı olduğundan şüphelenilen yerde arama yapılır. Termal kamera ile birlikte akustik dinleme cihazı da kullanılarak dinleme yapılır. Bu cihazların tümüyle su sızıntısının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir. Su sızıntısını noktasal olarak tespit eden firma su kaçağının boyutuna göre kimyasal ilaç ile borunun tamirini yapar. Borudaki sızıntının boyutu büyükse ufak bir yer kırılarak boru değişimi yapılır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>