İstanbul Kırmadan Su Borusu Tamiri

İstanbul Kırmadan Su Borusu Tamiri

İstanbul kırmadan su borusu tamiri eskiden kırıp dökülerek yapılırdı ve ev neredeyse şantiyeye dönerdi. Bir de üzerine katlanılan onca maliyetler insanları hem maddi anlamda hem de manevi anlamda yıkıma uğratırdı. Ancak bu işlemler artık son teknoloji cihazlarla yapılmakta, hem zaman açısından hem de maliyet açısından çok fazla avantaj sağlamaktadır. Tavanlardan damlayan sular artık sorun olmaktan çıkmıştır. Artık komşularınızla bu yüzden sorun yaşamayacaksınız. Su kaçaklarının yeri hiçbir yer kırılmadan kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Teknolojik cihazlarla dairenize gelen uzman personele mutlaka yardımcı olun. Kaçağın yerini bulmak bazen ok kısa sürede olabileceği gibi bazen uzun saatler sürebilir. Bu nedenle sabırlı bir şekilde ustaların işini yapmasını beklemek gerekir. Atık pis su borularındaki tıkanıklıklar yine boru içi kameralı sistemler ile görüntülenmekte ve robot adı verilen cihazlar ile kolaylıkla açılabilmektedir.

Teknolojik Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespitleri birçok teknolojik cihazla birlikte yapılmaktadır. Bunlardan ilki ve en önemlisi akustik dinleme cihazıdır. Bu cihaz sayesinde kulakla duyulmayan su sızıntıları kolaylıkla tespit edilebilir. Bunun için cihazı kullanan personelin de konusunda uzman bir personel olması gerekir. Pimaş borulardaki su sızıntıları ise kameralı boru içi görüntüleme sistemleri ile tespit edilir. Cihazın ucundaki kamera ile pimaş borularının içi rahatlıkla görülebilir ve sızıntının nereden olduğu kolaylıkla tespit edilebilir. Termal kamera ile yapılan tespit işlemlerinde özellikle sıcak su tesisatlarında daha etkili olmaktadır. Bu cihazla su sızıntısının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir.

Kırmadan Su Borusu Tamiri

Su kaçıran borunun tespiti yapıldıktan sonra kimyasal ilaç kullanılarak borunun tamiri yapılır. Kullanılacak olan ilaç miktarı 50 litre su içerine 1 litre ilaç karıştırılarak seyreltilir. Su test pompası adı verilen cihaz ile bu ilaçlı su tesisatın içerisine gönderilir. Bu sırada uygulanacak olan basınç miktarı 6 bar olarak belirlenir. Daha sonra manometre sabitleninceye kadar su basmaya devam edilir. Manometrenin sabitlenmesi ile birlikte su basma işlemi sona erdirilir. Su kaçağının onarımı yapıldıktan sonra ilaçlı su tesisatın içerisinde bir gün bekletilir ve daha sonra boşaltılır. Bu sayede borudaki patlak kırmadan tamir edilmiş olur.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>