İstanbul Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma

İstanbul Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma

İstanbul kamerayla su sızıntısını bulan firma sayısı günden güne artmaktadır. Su kaçakları genellikle su kaçağının olduğu dairede değil de bir alt kattaki komşuda fark edilir. Alt kat komşunuzun sizi uyarması ile fark ettiğiniz su kaçağının tamirinin yapılması için o bölgenin kırılmadan su kaçağının tespiti ve tamirinin yapılması için profesyonel destek almanız gerekir. Artık noktasal su kaçağını tespit eden firmalar bu işi profesyonel olarak yapmaktadırlar. Son teknoloji kameralı görüntüleme sistemleri, termal kameralar, nem ölçerler, akustik dinleme cihazları gibi birçok farklı cihazla su sızıntısının yerini bulmak çok daha temiz olmaktadır. Tüm bu cihazların birlikte kullanılması ile su borusunun patladığı yeri nokta atışı kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Su sızıntısının yeri tespit edildikten sonra bir iki fayans kırılarak kaçağın tamiri yapılır. Onarım işlemi bittikten sonra sistem test edilerek herhangi bir sorun kalmadığı teyit edildikten sonra işlem tamamlanır. Su sızıntısı tespiti yapan firmalar yaptıkları işleme garanti vermelidirler.

Su Sızıntısının Bulan Kameranın Özellikleri

Ev ya da işyerlerinde su sızıntısı sorunu olduğunda, bir süre sonra sorun büyüyerek ciddi maliyetlere neden olabilir. Bu nedenle su sızıntısından şüphe edildiği anda profesyonel kameralı sistemler ile su kaçağı tespiti yapan bir firmadan destek alınmalıdır. Teknolojinin gelişmesi ile su tesisatçıları artık kameralı sistemler kullanmaya başladılar. Su sızıntısını bulan kameralar sayesinde artık kırıp dökme olmadan su kaçakları kolaylıkla tespit edilebilmektedir.                 Su kaçaklarını tespit eden kameraların farklı çeşitleri de çıkmıştır. Özellikle sıcak su borularındaki sızıntıları bulan termal kameralar kullanılmaya başlamıştır. Termal kameraların yanı sıra boru içi görüntüleme kameraları da bulunmaktadır.

Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firmalar

Su kaçakları herkesin başına gelebilecek tesisat sorunlarından birdir. Küçük çaplı su sızıntılarında basit bir tesisatçı çağırılarak sorun çözülebilir. Ancak su kaçağı büyük boyutta ise su kaçağını kamera ile tespit eden firmalardan destek alınmalıdır. Kamerayla su sızıntısını bulan firmalar, bu cihaz sayesinde su kaçağının yerini noktasal olarak tespit ederler. Nokta atışı tespit edilen kaçağın yeri küçük bir onarım işi ile olaylıkla halledilebilmektedir. Burada önemli olan su kaçağının yerinin tespitidir. Tespit yapıldıktan sonra yapılacak işlemler çok da zor değildir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>