İstanbul Kameralı Su Tesisatçı

İstanbul Kameralı Su Tesisatçı

İstanbul kameralı su tesisatçı firmaları su kaçaklarının tespitini kameralı sistemler ile kolaylıkla yapabilmektedirler. Zamanında müdahale edilmeyen su kaçakları maddi açıdan yüklü maliyetler çıkarabilir. Su kaçakları genellikle tesisatın zamanla eskimesi, yanlış döşenen su tesisatları nedeniyle olabilmektedir. Su kaçaklarına zamanında müdahale etmek hem su kaybını önleyecek, hem de maddi açıdan insanların yük altına girmesini engelleyecektir.

Kameralı Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Teknoloji hayatımızın her alanına girerken su tesisatı alanında da birçok yeniliklere imza atmıştır. Artık su tesisatçıları kameralı cihazlar kullanmaya başlamışlar ve su kaçaklarının yerini kolaylıkla tespit edebilmektedirler. Geleneksel yöntemlerle çalışan su tesisatçıları deneme yanılma yöntemi ile su kaçağının yerini tespit etmeye çalışırken evi de şantiye alanına çevirmektedirler. Bunun yerine kameralı su kaçağı tespiti yapan profesyonel firmalardan destek almak hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük fayda sağlayacaktır.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti işini profesyonel olarak yapan firmaların elinde farklı teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Bunlardan biri de termal kameralardır. Termal kameralar sayesinde su kaçağının yerini tespit etmek mümkündür. Termal kameralar su borusunun yerini tespit ettikten sonra, su kaçağını suyun yayılmasından anlayabilmektedirler. Bu sayede kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti teknolojik cihazlarla yapılabilmektedir.

Kamerayla Su Kaçağına Bakan Firma

Kamerayla su kaçağı tespiti yapan firmalar su kaçağı yapan yerin tespitini noktasal olarak yapabilmektedirler. Eski yöntemler gibi kırıp dökme işlemleri yapılmadan pis su giderlerine boru içi görüntüleme kameraları gönderilerek kaçağın yeri bölgesel olarak tespit edilebilmektedir. Bu sayede kırılacak olan bölge net olarak tespit edilebildiğinden birkaç fayans kırılarak patlak borunun tamiri yapılır. Birçok firma kamerayla su tesisat borularına bakarak kırma ve dökme yapmadan bu boruları tamir etmektedir. Özellikle pis su gider borularındaki patlaklar oldukça büyük sıkıntı verirler. Bu borulardan yapan sızıntı aynı zamanda kötü kokulara da sebebiyet vermektedir. Bu nedenle biran önce tespitinin ve tamiratının yapılması gerekmektedir. Kamerayla su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek alınarak bu sorunun üstesinden gelinebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>