İstanbul Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

İstanbul Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

İstanbul kameralı robotla lavabo açan tesisatçı kırmadan lavabo açma hizmeti vermektedir. Kameralı lavabo açma hizmeti veren firmalar robot teknolojisinin yanı sıra kameralı görüntüleme cihazı da kullanmaktadırlar. Bu cihazın kullanılmaması yapılan işlemin eksik kalmasına neden olur. Lavabo boruları çoğu zaman tek bir cisimden dolayı tıkanmaz. Borularda birikmiş olan donmuş yağlar ve usta hataları da lavaboların tıkanmasına neden olabilir. Bunların tespiti için kameralı görüntüleme sistemlerinin kullanılması gerekir. Görüntüleme sonunda boruların yağlanmadan dolayı tıkandığı tespit edilirse, borular makine yardımıyla yıkanır. Lavabo tıkanıklığı bazen de pimaş boruların eğimsiz olarak döşenmiş olmasından dolayı tıkanmış olabilir. Bu durumda robotla müdahale yetersiz olur. Bunun için pimaş boruların sökülüp tekrar döşenmesi ile sorun giderilebilir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo giderleri çeşitli nedenlerle tıkanmaktadır. Lavabo giderinin tıkanması çeşitli artık, cisim ve parçacıkların tesisattan tamamen atılamamasından kaynaklanmaktadır. Bu parçalar özellikle tesisatın dönme noktalarında zamanla birikerek tıkanmalara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra lavaboların gider ağızlarının doğru boyutlardaki elek sistemi ile korunmaması da bu parçaların ve kalıntıların tesisat borularına kaçmasına ve tıkanıklıklara neden olmaktadır. Ayrıca, kullanım alanına uygun özelliklere sahip olmayan tesisat malzemelerinin kullanılması da tıkanıklıklara neden olmaktadır. Gerekli açıya sahip olmayan dirsek boruları ile gereğinden ince boru kullanımı da tıkanıklıklara neden olmaktadır.

Kameralı Robotla Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Evlerde ve işyerlerinde değişik sebeplere bağlı olarak lavabo tıkanıklıkları oluşmaktadır. Bu konuda kullanıcılar çeşitli yöntemler uygulasalar da teknolojik cihazlarla ve profesyonel bir ekiple yapılan uygulamalar daha etkili olmaktadır. Problemin farklı sorunlara sebebiyet vermemesi için kameralı görüntüleme cihazı ile tıkalı olan yerin tespit edilmesi ve robot ile bu tıkanıklığın açılması en etkili yöntemdir. Kamera ile tespit yapıldıktan sonra, robot ve basınçlı su makineleri ile tıkanıklığa müdahale edilir. Lavabo giderindeki tıkanıklık giderildikten sonra, kameralı sistem ile tekrar tesisatın içine bakılır ve başka bir sorun olup olmadığı kontrol edilir. Yemek artıkları, atık yağlar ve kireçlenme gibi problemler nedeniyle yaşanan tıkanma sorunları için, daha büyük maliyetler çıkmaması adına profesyonel destek alınması gerekir.

 

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 11 Ortalama: 3.8]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>