İstanbul Evde Su Kaçağı Var

İstanbul Evde Su Kaçağı Var

İstanbul evde su kaçağı var ve siz bunun temiz su ya da pis su kaçağı olup olmadığını nasıl anlayacaksınız. Bunun için bazı belirtileri incelemek gerekir. Su kaçaklarının tespiti akıntı şekline göre olur. Aniden ortaya çıkan ve sürekli akan bir su varsa temiz su kaçağı olduğundan şüphelenilmelidir. Yavaş yavaş başlayan ve kabarma şeklinde ortaya çıkan su kaçakları genellikle pis su kaçaklarıdır. Bunların yanı sıra siyahlaşan tavanlar vardır. Bunların nedeni pek anlaşılamaz. Bunlar genellikle banyo neminin karartmasından ya da yukarı kattaki küçük bir sızıntıdan da olabilir. Bu durumların net olarak anlaşılması için cihazla kontrol gereklidir. Bu nedenle cihazla su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firmadan yardım almak gerekir.

Evde Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Evdeki tüm muslukların kapalı olması halinde bile su sayacı dönüyorsa, su faturaları normalden daha yüksek geliyorsa ve alt kata su damlıyorsa mutlaka su kaçağı olduğu söylenebilir. Su kaçağını evde tespit edebilmek için geceden tüm musluklarınızı sıkıca kapatın ve su saatindeki değerlerini kenara not edin ve sabah kalkıp muslukları açmadan tekrar su saatini kontrol edin. Değerlerde bir değişiklik varsa tesisatınızda temiz su kaçağı vardır demektir. Rezervuardan klozetin içine su sızıntısı olabilir. Bu da su faturasının yüksek gelmesine neden olur. Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız mutlaka uzman bir tesisatçıdan destek almalısınız.

Evde Su Kaçağı Varsa

Evde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız bunun için profesyonel ve cihaz kullanan bir firmadan destek almalısınız. Mahalle tesisatçılarının çoğunda cihaz olmadığı için eski yöntemlerle kırıp dökerek su kaçağının yerini bulmaya çalışırlar. Bu da sizlere ekstra maliyet çıkarır. Bu tesisatçılar hem zaman kaybı, hem de para kaybıdır. Evinize çağırdığınız tesisat firmasının mutlaka su kaçağı tespiti için gerekli bilgisayarlı cihazları olduğundan emin olun. Özellikle kamera sistemi, akustik dinleme cihazı, nemölçer ve termal kamera cihazlarının olması su kaçağının tespitini noktasal olarak tespit etmelerini sağlayacaktır. Bu sayede evinizde kırıp dökme gibi tadilatlar olmayacak, çok fazla masraf etmeyeceksiniz.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>