İstanbul Banyodan Su kaçırıyor Banyoda Su Sızıntısı Tespiti

İstanbul Banyodan Su kaçırıyor Banyoda Su Sızıntısı Tespiti

İstanbul banyodan su kaçırıyor, banyoda su sızıntısı tespiti yapıldığı andaüst kat komşunuzla sorunu sulh ile çözmelisiniz. Eğer komşunuz sorunu çözmemekte ısrarcı ise hukuki yolları deneyebilirsiniz. Genellikle atık pis su borularındaki kaçaklar, alt katın tavanında sararma ve kötü kokum oluşumuna neden olur. Eskiden kırıp dökme işi çok olduğundan üst kattaki komşular genellikle banyolarını kırdırmak istemedikleri için oluşan sızıntıların kendilerinden olduğunu kabullenmezler. Sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmenin en kolay yolu cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek istemektir. Cihazlarla yapılan su kaçağı tespitlerinde hem çok fazla kırıp dökmeye gerek kalmaz, hem de tadilat çalışmasının maliyetini düşürür. Banyoda oluşan sızıntılarda bu firmalar birden fazla cihaz kullanarak sorunu en kısa sürede çözüme kavuştururlar. Özellikle nemölçer cihazı banyo tabanındaki su kaçağını kolaylıkla tespit edebilir. Atık pis su kaçaklarının tespiti ise boru içi kameralı görüntüleme cihazları ile yapılabilmektedir.

Sıcak Su Borusu Sızıntıları

Genellikle bina içinde oluşan temiz su kaçaklarının büyük bir çoğunluğu sıcak su tesisatlarından kaynaklanmaktadır. Sıcak su tesisatlarında sıcak suya maruz kalan borular ısınarak genleşir. Bunun üzerine geceleri basıncı artan şebeke suyu nedeniyle ek yerlerinden sızıntı yapmaya başlar. Sıcak su borusu kaçakları en az 2 yıl sonra meydana çıkar. Sıcak su borularındaki kaçağın tespiti için cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar akustik dinleme cihazları ile sıcak su borusunda oluşan kaçağın sesini algılayarak, noktasal olarak su kaçağının tespitini yapabilir.

Atık Pis Su Gider Borusu Sızıntıları

Banyolardaki atık su boruları, küvet ve duş gideri, klozet gideri ve lavabo gideri olmak üzere üçe ayrılır. Kameralı su kaçağı tespiti yapan firmalar ellerindeki kameralı görüntüleme sistemleri ile bu atık borulardaki su kaçağını görüntüleyerek yerini tespit edebilmektedirler. Su sızıntısı tespiti yapıp tamirini gerçekleştirdikten sonra firmanın tekrar kamera ile su borusunun içine bakmasını sağlayın. Özellikle fayansları yapmaya gelen ustalar, harç, derz ve sıva gibi malzemeleri giderlerin içine dökerler. Bu konuda ustaları uyarmak gerekir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>