İstanbul Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma

İstanbul Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma

İstanbul atık su gider borusunda su kaçağını tespit eden firma öncelikle su kaçağının gerçekten atık su kaçağı mı olduğunu tespit eder. Bazen alt katın tavanında oluşan damlalar berrak olabilir ve tavanda sararma olmaz. Bu durumda temiz su kaçağı olduğundan şüphelenilir. Ancak gerçekte hiç te öyle olmamaktadır. Tavandan akan suyun atık su ya da temiz su kaçağı olup olmadığını anlamanın tek yolu öncelikle suyun sürekli mi aktığı yoksa bir akıp bir durarak mı olduğu sorgulanmalıdır. Bir akıp, bir duruyorsa bu kesinlikle atık pis su kaçağıdır. Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti, temiz su borularındaki kaçakların tespitinden çok daha zordur. Ancak kameralı sistemlerle atık su giderindeki su kaçağını bulan firmalar, bu işi hem kamera, hem nemölçer hem de akustik dinleme cihazların ile bir bütün içinde gerçekleştirmektedirler.

Gider Borusunda Oluşan Su Kaçağını Bulma

Genellikle evlerde yapılan temizliklerde tuzruhu, çamaşır suyu ya da kireç çözücü gibi asidik malzemeler kullanılır. Bu kimyasallar giderde ilerlerken atık pis su borularının ek yerlerindeki contayı eriterek su kaçağı oluşmasına neden olabilir. Bu kaçakların tespiti boru içi kameralı görüntüleme sistemleri ile yapılmaktadır. Bu cihazlar boru içinde renkli görüntüleme yapabilir, fotoğraf çekebilir ve görüntü kaydedebilirler. Su kaçakları, bazen ek yerlerindeki conta kaymaları, tam geçmeme ya da contasız geçme gibi sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Ancak bazı durumlarda eğimsizlik ve tıkanıklık durumunda su kaçağının yeri net olarak tespit edilemez. Bu durumda bütün giderlerin değişmesi gerekebilir. Kamera sistemleri belirli çaplardaki boruların içini görüntüleyebilir. 50’lik pimaşın altında ve 100’lük pimaşın üzerindeki borularda farklı büyüklükteki kameralara kullanılır.

Gider Borusunda Kaçak Bulan Firma

Gider borusunda kaçak bulan firmalar son teknoloji cihazlar kullanarak sorunu çözmektedirler. Kameralı sistemle gider borularındaki kaçağı bulan firmalar hem teknolojiden hem de bünyelerindeki tecrübeli ustalardan faydalanırlar. Bu firmalar kamera ile atık su giderindeki kaçağı arayarak alt kat komşunuza damlayan suyun kaynağını kolaylıkla bulurlar. Atık su kaçağının tespitini yaptıktan sonra çok fazla maliyet çıkarmadan onarma ve tadilat işlemi yapılmaktadır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>