İstanbul Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

İstanbul Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

İstanbul aletle su akan yeri bulan firma sayısı giderek artmaktadır. Ancak her firmanın elinde su kaçağı tespiti ve tıkanıklık açan işlemleri için gerekli olan tüm cihazlardan bulunmamaktadır. Bu cihazlar oldukça pahalı cihazlardır ve mahalle tesisatçıları bu cihazları kullanamamaktadır. Bunun yanı sıra sadece bir robot cihazı alarak su kaçağı tespiti yaptığını söyleyen firmalar da bulunmaktadır. Aletle su kaçağı tespiti yapan firmalar hassas ölçüm aletleri kullanarak su kaçağının yerini doğru olarak tespit edebilmektedirler. Noktasal olarak tespit yapıldıktan sonra tamir için gerekli olan yerin kırılması aşamasında çok fazla bir kırım işlemi yapılmadığı için kullanıcıya da fazla maliyet çıkarılmamaktadır.

Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

Evlerde ve iş yerlerinde su kaçağı sorunu sık karşılaşılan problemlerden biridir. Bu gibi durumlar artık eskisi gibi insanların başına dert olmaktan çok uzaktır. Teknolojinin gelişimi tesisat sektöründe de bazı gelişmeleri sağlamıştır. Artık,su kaçağı tespitleri her tarafı kırıp dökmeden teknolojik aletlerle bulunabilmektedir.  Su kaçağının tespiti sırasında bazı aşamalar vardır ve tesisatçı bu aşamaları sırasıyla uygular. İlk yapılacak olan şey temiz su tesisatının test edilmesidir. Bunun için bir musluk sökülerek manometre cihazı bağlanır. Daha sonra sisteme basınçlı hava basılır ve manometrenin basıncı sabit bir seviyedeyken manometrenin vanası kapatılır. Eğer manometre basıncı düşmeye başlarsa tesisatta kaçak olduğu söylenir. Bunun üzerine aletle su kaçağı tespiti yapan ustalar kaçağın yerini akustik dinleme cihazları ile yaparlar. Su akan yer noktasal olarak tespit edilir ve sadece o bölge kırılarak kaçağın tamiri yapılır.

Aletle Su Akan Yeri Bulma Maliyeti Nedir?

Profesyonel hizmet veren aletle su akan yeri bulan firmalara kaçağın tespitini yaptıktan sonra, tamiri için bir fiyat verecektir. Ancak geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespitlerini düşününce verilen bu fiyat çok daha uygun olacaktır. Eskiden her yer kırılır dökülür ev neredeyse şantiye alanına dönerdir. Artık aletle su akan yeri bulan firmalar kaçağın tespitini nokta atışı buldukları için sadece küçük bir yer kırılacağı için maliyet de oldukça az olacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara