İstanbul Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

İstanbul Tıkalı Lavabo Gideri Açma Yolları

İstanbul tıkalı lavabo gideri açma yolları arasında birbirinden çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Genellikle evlerde tıkalı lavaboyu açmak için basit yöntemler kullanılır. Bu yöntemlerin en başında tıkalı lavabonun içine hortum gönderilerek basınçlı su gücüyle açma yöntemi kullanılır. Bunun yanı sıra daha farklı birçok yöntem kullanılabilmektedir. Bu yöntemler genellikle anlık çözümler sunar ve ileriki dönemlerde lavabolarınız tekrar tınabilir. Bu nedenle makineli profesyonel tıkanıklık açan firmalardan yardım alınması daha uygundur. Tıkalı lavabo açma yöntemleri arasında evde uygulanabilecek basit yöntemler şöyledir;

• Hortumla basınçlı su uygulama; tıkalı lavabonun giderine bahçe hortumunu sokun. Tıkalı yere ulaşıncaya kadar hortumu elinizle sürün. Tıkalı yereulaştığınızdan emin olduktan sonra tazyikli suyu açarak, suyun basıncından faydalanarak tıkanıklığı açmaya çalışın. Bu yöntem ile sadece basit tıkanıklıklar açılabilir.

• Basınçlı su kullanma; evinizde araç yıkamak için basınçlı su motoru varsa, bundan faydalanarak basınçlı su ile tıkanıklıklar açılabilir. Bu yöntemler mutfak giderlerinin içi iyice temizlenir.

• Vakumlama yöntemi; suya dayanıklı elektrik süpürgesini kullanarak lavabo tıkanıklığı açılabilir. Bunun için elektrik süpürgesinin ucu lavabo giderine etrafından hava almayacak şekilde konur ve çalıştırılır. Vakumlama yönteminden önce diğer yöntemlerin denenmemiş olması lazım.

• Lavabo açma sustası; elle kontrol edilen ve esnek metalden yapılmış olan susta giderin içine gönderilir. Saat yönünde döndürülerek ilerlemesi sağlanır. En fazla kullanılan yöntemlerden biri olan bu yöntem ile sustanın ucuna takılan pislikler geri çekilir.

• Lavabo açma makinesi; yarı insan gücüyle yarı motor gücüyle çalışan bu makineler, matkap ucuna takılan bir mekanizma sayesinde tıkanıklığı açar. Pratik ve kalıcı çözümler sunan bir yöntemdir.

• Karbonat-sirke karışımı; karbonat ile sirkenin karıştırılması ile oluşan bu yöntem gayet doğal bir çözümdür. Ancak bu yöntemler açılan tıkanıklıklar yeniden oluşur. Bu nedenle kalıcı çözüm üretmez.

• Sıvı kimyasallar; bu kimyasallar oldukça tehlikeli kimyasallardır. Lavabo tıkanıklığını açar ancak kullanan kişinin sıvı ile temastan kaçınması ve çıkan gazı solumaması gerekir. Kullanımı esnasında çok dikkat edilmelidir.

• Toz lavabo açıcılar; bu kimyasalları kullanmak bazen içinden çıkılması daha zor sorunlar oluşturmaktadır. Bu kimyasallar tıkanıklık ile karşılaştığında ilerlemeyerek boru dibine çökerek kireç gibi tabaka oluşturur. Aşırı dozda kullanımı ise borulara zarar verir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 6 Ortalama: 4.7]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>