İstanbul Su Kaçak Tespiti

İstanbul Su Kaçak Tespiti

İstanbul su kaçak tespiti yapan firmalar, herhangi bir şekilde fayans, duvar kırmadan ve etrafa zarar vermeden kaçak tespiti yapabilmektedirler. Bunun için çeşitli teknolojik cihazlar kullanmaktadırlar. Birçok firmanın elinde cihaz vardır. Ancak bu cihazlar ithal ve pahalı oldukları için her tesisatçı tüm cihazları envanterinde bulunduramamaktadır. Ancak, su kaçağı tespiti yapılabilmesi için tüm cihazların birlikte kullanılması gerekmektedir. Boru içi görüntüleme cihazları atık pis su borularındaki kaçaklar için, termal kameralar sıcak su tesisatlarındaki ve kalorifer tesisatlarındaki kaçaklar için, akustik dinleme cihazları ise temiz su tesisatlarındaki kaçaklar için kullanılmaktadır. Elinde sadece kameralı görüntüleme cihazı olan firmalar diğer kaçakların tespitini yapamazlar. Bu nedenle tüm cihazların birlikte kullanılması gerekmektedir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağı tespitini profesyonelce yapan firmalar, evinizi kırp dökmeden, kameralı sistemeler ile tesisatınızın içine girer, dinleme cihazları ile tesisatınızı dinler ve su kaçağının olduğu yeri kolaylıkla tespit ederler. Bu sayede eviniz kırılıp dökülmeden su kaçaklarının tespiti kolaylıkla yapılmış olur. İster temiz su giderlerinde olsun, isterse atık pis su giderlerinde olsun, sorun kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kameralı su tespiti yapan firmalar aynı zamanda bu cihazları kullanabilecek yetkinlikte personeller ile çalışmaktadırlar. Bu profesyonel ekipler tahmini olarak değil, cihazın sayesinde noktasal olarak su kaçağının yerini tespit etmektedirler. Su kaçaklarında noktasal olarak tespit edilen yer işaretlenerek sadece bir iki fayans sökülerek su kaçağının onarımı yapılmaktadır.

Birden Fazla Su kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Temiz su tesisatındaki kaçakların tespiti için öncelikle basınçölçer ile test yapılır ve dairenin su basıncında düşme olup olmadığı kontrole edilir. Barometrede düşüş olduğu ve su kaçağı kesinlik kazandığı andan itibaren akustik dinleme cihazları kullanılarak kaçağın yerinin tespiti yapılır. Dinleme cihazı ile su kaçağının yeri tam olarak tespit edildikten sonra onarımı yapılır. Daha sonra tekrar basınç testi uygulanır ve eğer birden fazla su kaçağı varsa bu şekilde tespit edilir.

Atık su tesisatında olan kaçakların tespiti, kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak yapılır. Boru içi kameralı sistem ile atık pis su borusunun içi baştan sona iyice taranır. Birden fazla su kaçağı varsa tamamı kolaylıkla tespit edilir.

Kalorifer sistemindeki su kaçaklarında ise kombi basıncı kontrol edilir. Kombi basıncı sürekli düşüyorsa, termal kamera ile evin her tarafı dikkatli bir şekilde kontrol edilir. Bu sayede birden fazla su kaçağı olup olmadığı anlaşılır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara