İstanbul Su Kaçak Bulma

İstanbul Su Kaçak Bulma

İstanbul su kaçak bulma işi yapan firmalar, artık kırma dökme yapmadan su kaçaklarını cihazlarla tespit etmektedirler. Bu sayede komple tesisatınızı yenilemek zorunda kalmayacaksınız. Su kaçakları genellikle alt kat komşuya damlama ve kabartılar şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu sorunların çözümü artık çok kolay yapılmaktadır. Boru görüntüleme kameraları sayesinde sorunlu bölgeyi bulmak artık çok kolaylaşmıştır. Geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespit işlemlerinde fayanslar kırılır ve su tesisatı komple değişirdi. Bu da hem zaman hem de maliyet kaybına neden olurdu. Teknolojinin ilerlemesi ile artık bu sorunlar ortadan kalmış ve su kaçağı tespitleri nokta atışı olarak tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Belirtileri

Evlerde su kaçağının belirtileri genellikle duvarlarda ya da tavanda sararma ve küflenme, kötü koku ve su kabarcıklarının birikmesi şeklinde görülür. BU belirtiler evinizde veya alt kat komşunuzda varsa en kısa sürede cihazlı su kaçağı tespiti yapan bir firmadan teknik destek almalısınız. Su kaçak bulma için evinize gelen firma, öncelikle temiz su tesisatında sızdırmazlık testi yapar. Eğer ki su kaçağı tespiti yapılırsa, akustik dinleme cihazı ile su kaçağının yeri tespit edilir ve sadece o noktada fayans kırılır ve onarım işlemi yapılır. Temiz su tesisatından sorun görünmezse, boru içi kamera görüntüleme sistemi ile atık pis su borusunun içi kontrol edilir. Bu bölümde de su kaçağı tespit edilemezse kalorifer tesisatı için termal kamera kullanarak su kaçağının yeri bulunur. Görüldüğü gibi bu firmalar su kaçağının yerini tespit edebilmek için tüm cihazları birlikte kullanmaktadırlar.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçağını cihazla bulan firmalar öncelikle kullandıkları teknolojik aletlerle su kaçağının yerini tespit ederler. Tespit işlemi bittikten sonra çeşitli yöntemler kullanarak su kaçağının tamirini yaparlar. Atık pis su borularında oluşan kaçakların tespiti noktasal olarak yapıldıktan sonra, küçük bir yer kırılarak borunun değiştirilmesi ile su kaçağı tamir edilmiş olur. Temiz su borularındaki kaçaklar ile kalorifer tesisatlarındaki kaçakların tamiri ise iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri sızıntı yapan yer küçük bir delik ise, kimyasal ilaç tesisata gönderilerek patlağın tamiri yapılır. Bu ilaç tesisat içinde ilerler ve hava ile temas ettiği anda kristalleşerek kaçağın tamirini yapar. Patlak yer büyükse, yine noktasal olarak tespiti yapılarak küçük bir kırıkla iş çözülür.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>