İstanbul Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

İstanbul Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

İstanbul su kaçağını cihazla gösteren firma artık su kaçaklarını noktasal olarak tespit edebilmektedir. Su kaçakları genellikle, tesisat borularında hatalı kullanımlar sonucu oluşan deformasyon, zamanla oluşan arızalar ya da kalitesiz malzeme kullanımı sonucu meydana gelmektedir. Geleneksel yöntemlerle yapılan su kaçağı tespit yöntemlerinde her yer kırılıp, dökülür, ev sahibine yüksek maliyet çıkardı. Ancak, artık su kaçaklarının tespiti çeşitli teknolojik cihazlar kullanan profesyonel tesisatçılar ile daha kolay ve daha temiz bir şekilde yapılmaktadır. Su kaçaklarının tespitinde firmalar çeşitli teknolojik cihazlar kullanırlar. Temiz su kaçaklarının tespiti için akustik dinleme cihazları, atık pis su borularındaki kaçakların tespiti için boru içi görüntüleme kameraları, kalorifer sistemlerindeki su kaçaklarının tespiti için termal kameralar kullanılmaktadır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle kaçağın pis su borusunda mı yoksa temiz su borusunda mı olduğu tespit edilir. Temiz su borusundaki su kaçaklarının tespiti için öncelikle tesisata uygun bir noktadan test cihazı bağlanır. Daha sonra tesisata belirli bir seviyede su basılır. Manometre cihazına bakılır ve sinyal verip vermediği kontrol edilir. Cihaz sinyal vermeye başladı ise tesisatın bir yerinde kaçak vardır. Bunun üzerine akustik dinleme cihazı ile su kaçağının bulunduğu yerin tespiti işlemine geçilir. Dakikalar sonra su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilir ve birkaç fayans kırılarak borunun tamiri yapılır. Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti için boru içi kamera sistemleri kullanılır. Bu kamera sistemi sayesinde teknik ekip boru içini izleyerek kaçak olan yeri tespit ederler. Kalorifer tesisatlarındaki kaçaklarda ısıya duyarlı termal kamera ile kaçağın tespiti yapılır. Özellikle sıcak su tesisatlarında kullanılan bu yöntem ile kaçağın yeri kolaylıkla tespit edilir. Daha sonra kimyasal ilaç ile kaçak tamir edilir.

Bilgisayarla Su Kaçağı Bulan Firma

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte su tesisatı sektöründe de çeşitli teknolojik cihazların ortaya çıkmasını sağlamıştır. Teknolojik cihazları kullanan firmalarda da artış yaşanmaktadır. Ancak, su tesisatı arıza işlerinde tek bir cihazdan yararlanmak yerine profesyonel su tesisatı firmaları birkaç cihaza birden sahip olarak, tüm cihazlardan kompakt bir şekilde birlikte faydalanırlar. Bu sayede su kaçağı tespitleri, su tıkanıklıklarının çözümü gibi konularda profesyonelce hizmet verirler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara