İstanbul Robotla Su Kaçağını Bulan Firmalar

İstanbul Robotla Su Kaçağını Bulan Firmalar

İstanbul robotla su kaçağını bulan firmalar, fayanslarda ve duvarlarda maddi zarar oluşturmadan, kırmadan su kaçağını bulmaktadırlar. Bunun için firmalar çeşitli teknolojik cihazlar kullanmaktadırlar. Akustik dinleme cihazları, kameralı görüntüleme sistemleri, termal kameralar, nemölçerler, robot gibi birçok farklı teknolojik cihazdan faydalanırlar. Her türlü su kaçağı şikâyetlerinderobotla su kaçağını bulan firmalar, kaçağın tespitinden sonra tamirini de kolaylıkla yapmaktadırlar. Su kaçağı tespiti genellikle atık pis su borusunda ise boru içi görüntüleme sistemleri ile tespit yapılır. Temiz su kaçaklarında ise genellikle kullanılan yöntem akustik dinleme cihazları ile kaçağın tespiti şeklinde yapılır. Kalorifer tesisatı ve sıcak su kaçaklarında ise ısıya duyarlı termal kameralar kullanılarak kaçağın tespiti yapılır.

Robotla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları bazen kendini belli ederken, bazen de sızıntı şeklinde belli olmadan ilerlemektedir. Evinizde su kaçağı olduğunu anlamanın basit birkaç yöntemi bulunmaktadır. Evinizdeki tüm muslukların kapalı olması durumunda bile su saatiniz dönüyorsa temiz su kaçağından şüphelenilmelidir. Alt kat komşunuzun tavanlarında sararma ve nemlenme oluşmuşsa ve kötü bir koku yayıyorsa atık pis su kaçağından şüphelenmeniz gerekir. Kombiniz sürekli su eksiltiyorsa ve ahşap parkelerinizde kabarma oluşuyorsa kalorifer tesisatınızda kaçak var demektir. Bu belirtilerden bir ya da birkaçı oluştuğunda hemen robotla su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firmadan destek almak gerekir. Bu firmalar ellerindeki bilgisayarlı sistemler ile su kaçaklarının yerlerini kolaylıkla tespit edebilmektedirler.

Robotla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Robotla su kaçağı tespiti yapan firmalar evinize geldiklerinde öncelikle su kaçağının temiz su mu, pis su mu ya da kalorifer tesisatı kaçağı mı olduğunu tespit etmek için çalışma yaparlar. Bunun için birçok farklı cihazdan yararlanırlar. Su kaçağı tespitini kullandıkları teknolojik cihazlar ile dakikalar içinde nokta atışı olarak tespit ederler. Kırılması gerekiyorsa da en fazla bir iki fayans kırılarak tamir işlemi yapılır. Kırmadan tamir yapılabilmektedir. Özellikle kalorifer tesisatı kaçaklarında ve temiz su tesisatındaki kaçaklarda kimyasal ilaç kullanılarak borudaki patlak yer tamir edilir. Ancak pis su gider borularındaki hasarlarda kırma işlemi yapılması gerekir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>