İstanbul Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

İstanbul Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

İstanbul robotla pis su borusu açan firma özellikle evlerde sık yaşanan tesisat tıkanıklıklarına kolay ve hızlı çözümler üretmektedir. Tuvalet, lavabo, mutfak gider tıkanıklarında robot cihazlar ile hizmet verilerek yapılan bu yöntem ile kırıp dökme derdi olmadan sorunlar kolaylıkla çözülmektedir. Banyo, mutfak ve tuvalet giderleri evlerde en çok kullanılan giderlerdir. Bu giderler sayesinde atık sular, pis su boruları ile kanalizasyona gönderilmektedir. Bu giderlere bilinçsizce atılan her türlü yabancı cisim bunların tıkanmasına sebebiyet vermektedir. Bu tıkanıklıklar hem günlük işleri aksatırken, hem de pis koku yayarak sağlığı da tehdit etmektedir. Tıkanan giderler çoğu zaman pompa ile açılmamaktadır.

Robotla Pis Su Borusu Nasıl Açılır?

Eskiden pis su borularını açmak için saatlerce uğraşılır ve her taraf kırılırdı. Teknolojik gelişimler sayesinde robot cihazlar ile pis su boruları çok kısa bir sürede açılmakta ve ek bir maliyete de gerek duyulmamaktadır. Robotla tıkanıklık açma işlemi çok kolay ve zahmetsizdir. Bunun için öncelikle robot cihazın ucuna tıkanıklığın çeşidine göre belirlenen aparat takılır. Tıkanıklık, harç, kireç gibi sertleşmiş maddelerden dolayı ise, robotun ucuna bu sert maddeleri kırmak için özel aparat takılır. Bu aparat sayesinde sertleşmiş olan madde kırılır ve tazyikli su basılarak bu parçaların kanalizasyona gitmesi sağlanır. Tıkanıklık, bez ya da tuvalet kâğıdı gibi maddeler ise, robotun ucuna buna özel olarak tıkanıklık açma aparatı takılır ve tıkanıklığa sebep olan maddeler cihazın ucu vasıtasıyla çıkarılır. Özellikle mutfak giderlerine dökülen atık yağların donması neticesinde oluşan tıkanıklıklarda ise yine robot cihazın ucuna takılan zincir başlık aparatı ile bu tıkanıklık giderilerek pis su borusu açılır.

Tıkalı Pis Su Borusunu Kendim Nasıl Açarım?

Evlerde ya da iş yerlerinde atık pis su boruları tıkandığı zaman, tesisatçı çağırmak yerine insanlar kendi başına bu tıkanıklığı açmak için çeşitli yöntemlere başvurular. Çeşitli kimyasallar ile yapılan bu yöntemler atık su borusunun açılmasını sağlasa da bu kısa süreli ve geçici yöntemler ileride daha büyük sorunlara neden olabilir. Bu nedenle uzman bir tesisatçıdan yardım alınarak teknolojik cihazlar sayesinde atık su borularının kameralı sistemlerle kontrol edilerek, pis su borusunun robot cihaz ile açılması hem kolay hem de pratik bir yöntemdir. Bu sayede kalıcı çözümler üretilebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>