İstanbul Musluk Bataryası Montaj ve Tamiri Nasıl Yapılır

İstanbul musluk bataryası montaj ve tamiri nasıl yapılır, konusuna girmeden önce bataryanın tanımını yapmakta fayda var. Sıhhi tesisat sistemlerinde sıcak ve soğuk suyu istenilen oranlarda karıştırarak akıtabilen armatürlere musluk bataryası adı verilir. Bu bataryalar gerektiğinde sadece sıcak ya da sadece soğuk su akıtabilirler. Musluk bataryaları genellikle kullanıldıkları yere göre, lavabo bataryası, banyo bataryası, evye bataryası gibi çeşitlere ayrılır. Lavabo bataryaları montajına göre ikiye ayrılmaktadır. Bunlar ankastre ve duvar tipi olarak adlandırılır. Lavabo üzerine monte edilen bataryalardır. Duvar tipi banyo ve duş bataryaları duvara monte edilir. Duvara ya da seramik üzerine monte edilen bu bataryalar montaj ölçüleri dikkate alınarak yapılır.

Musluk Bataryası Montajı

Musluk bataryası montajına geçmeden önce daireye gelen ana vanadan su kesilmelidir. Eski musluk yerinden dikkatli bir şekilde sökülür. Bunun için uygun anahtar takımı kullanılması gerekmektedir. Daha sonra yeni batarya contaları yerine takıldıktan sonra dikkatli bir şekilde diş kaptırmadan yerine monte edilir.

Musluk Bataryası Tamiri Nasıl Yapılır?

Musluk bataryaları zamanla conta yerlerinden kaçırırlar. Bunun için öncelikle musluk bataryasının başı sökülerek göbek contasına ulaşılır. Daha sonra kurbağacık adı verilen anahtar ile saatin ters yönünde çevrilerek musluk göbeği yerinden çıkarılır. Göbek kısmında bulunan conta musluğun modeline göre yeni conta ile değiştirilir. Bu şekilde musluk bataryası artık su kaçırmaz ve tamir edilmiş olur. Musluk bataryası montajı ve tamir işlerini genellikle evde kendi başınıza yapabilirsiniz. Ancak, deneyimli bir tesisatçıdan yardım alarak da bu işlemi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Musluk Bataryası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Musluk bataryası almak için kaliteli ürün satan yerleri tercih etmelisiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu alacağınız musluk bataryasının garantisinin olup olmadığıdır. Çin malı bataryalardan uzak durmanız tavsiye edilir. Musluk bataryaları çok çeşitli model, kalite ve fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Musluk bataryası alırken en çok dikkat etmeniz gereken konu servisine ulaşabileceğiniz bir batarya almanızdır. Piyasada bulunan Çin malı musluk bataryaları ucuz olmakla birlikte çabuk bozulmakta ve tamiri de zor olmaktadır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>