İstanbul Makineyle Tıkalı Su Boruları Açan Tesisatçı

İstanbul Makineyle Tıkalı Su Boruları Açan Tesisatçı

İstanbul makineyle tıkalı su boruları açan tesisatçı öncelikle sorunun sebebini farklı yöntemler kullanarak tespit eder. Tıkanıklığın nedeni ile kullanılacak olan tıkanıklık açma yöntemi doğrudan ilişkili olduğu için bu işlem yapılmaktadır. Tıkalı su boruları açan tesisatçılar genellikle kameralı cihazlar ile bu işlemi gerçekleştirmektedirler. Bu sayede tıkanıklığa sebep olan maddelere tespit edilmekte ve bu maddelerin özelliklerine göre de kullanılacak yöntemler belirlenmektedir. Tıkanıklığa sebep olan maddeler suda erime özelliği olmayan katı maddeler ise onun parçalanması gerekeceğinden, ucunda keskin ve sivri bir aparat bulunan ve robot adı verilen cihazlar kullanılmaktadır. Bu makine sayesinde tıkanıklığa sebep olan madde parçalanır ve gidere basınçlı su verilerek tıkanıklığın açılması sağlanmaktadır.

Makineyle Tıkalı Su Borusu Açmak Tesisata Zarar Verir mi?

Teknolojik gelişmelerin ışında yapılan tıkanıklık açma makineleri hiçbir şekilde tesisat borularına zarar vermemektedir. Robot adı verilen bu cihazlar, her türlü gideri açma yeteneğine sahip cihazlardır. Üstelik bu işlemler esnasında herhangi bir şekilde kırma ve dökme işlemi yapılmamaktadır. Eskiden tıkalı olan su borusunu açmak için kırma işlemi yapılmaktaydı. Ancak bu cihazlar sayesinde artık giderin içerisine sorunsuz bir şekilde girilerek tıkanıklıklar giderilebilmektedir. Bu cihazların kullanımını eğitim almış profesyonel ekipler yapmaktadır. Sık karşılaşılan tuvalet tıkanıklığı sorunu, tıkanıklık açma cihazı sayesinde kolaylıkla açılabilmektedir.

Makineyle Tıkalı Su Borusu Açan Servisler

Tıkanan su borularını açan makineler sayesinde, bu işlemler tadilata gerek duyulmadan yapılabilmektedir. Bu cihazlar genellikle pahalı cihazlar olduğu için profesyonel olarak makineyle tıkalı su borusu açan servisler bu işi yapabilmektedirler. Bu işlem için genellikle kanal açma makinesi, jet yıkama motoru ve görüntülü kamera sistemleri kullanılmaktadır. Görüntülü kamera sistemi ile tıkanıklığın yeri tespit edilir ve robot sayesinde tıkanıklık açılır. Daha sonra jet yıkama motoru ile tıkalı boru yıkanır. Son olarak görüntülü kamera sistemi ile tıkalı boru içine bakılarak sorunun giderildiğinden emin olunur. Bazen çökme gibi sebeplerle tıkanıklık meydana gelebilir. Bu durumda kamera ile tespit yapıldıktan sonra sadece sorun olan bölge kırılarak tamiri yapılır.

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara