İstanbul Makine ile Radyatör Temizliği

İstanbul makine ile radyatör temizliği çeşitli firmalar tarafından yapılmaktadır. Kalorifer tesisatları zamanla kireçlenme yaparak ısı verimliliği düşer. Bu hem daha fazla yakıt tüketmenize, hem de daha az ısınmanıza neden olur. Birçok firma halen eski yöntemlerle petek temizliği yapmaktadırlar. Eski tip yöntemlerle peteklerin içi yüksek randımanlı olarak temizlenemez. Ancak, teknolojiye ayak uyduran firmalara petek temizleme makinesi yardımıyla petek temizliklerini yapmaktadırlar. Petek temizleme makineleri yurtdışından ithal olup birkaç firmanın elinde bulunmaktadır. Bu firmalar da profesyonel anlamda petek temizliği yapan firmalardır.

Makineyle Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğalgaz ya da herhangi bir yakıtla çalışan kat kaloriferi tesisatlarında petekler zamanla kireçlenme yapar. Bunun sonucu gereğinden fazla yakıt tüketimine neden olur. Hatta bazen kombide arızalara neden olabilir. Kireç önleyici kimyasal ilaçlar ile radyatör petek temizliği yapılmaktadır. Bu işi ayrıca makine ile yapan firmalar da bulunmaktadır. Bu kimyasal ilaç, sistemin içinde koruyucu bir tabaka oluşturur ve uzun süre sistemin kireçlenmesini önler. Makine ile radyatör temizliği, radyatörler yerinden sökülmeden yapılabilmektedir. Makine ile yapılan bu işlemde eski sistem temizleme işlemlerine göre çok daha fazla randıman alınmaktadır. Radyatör petek temizliği sırasında müşterinin talebine göre petekler tek tek yerinden çıkarılarak da yapılabilmektedir. Petekler içinde birikmiş pislikler, çamurlaşmış atıklar, toz yumakları makine ile kolaylıkla temizlenebilmektedir.

Makine ile Radyatör Temizliği Yapan Firmalar

Makine ile radyatör temizliği yapan firmalar, bu işlemi yaparken aynı zamanda petek temizliği kimyasalı da kullanarak peteklerin ve kombinin ömrünü uzatmaktadırlar. Makine ile radyatör temizliği yapan firmalar evlere hiçbir şekilde zarar vermeden peteklerin temizliğini yapmaktadırlar. Radyatörlerin temizliği hemen her yıl yapılması uygundur. Radyatör temizliği için kimyasal bakım ürünü peteklerin içine dökülür ve peteklerin her yerine nüfuz ettiğinden emin olunduktan sonra petek temizleme makinesi ile radyatörlerin içi kimyasaldan arındırılana kadar yıkanır. Genellikle Dr.combi kireç önleyici kullanılır. Kullanılan bu kimyasal sistemdeki su seviyesinin % 10’u kadar pompalanır. Radyatör temizliğinin bitmesinden sonra sistem içine asidi önleyici kimyasal dökülür ve boruların aşınması önlenir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>