İstanbul Makine ile Kanal Açma-Gider Açan Firma-Tuvalet-Banyo-Lavabo-Klozet

İstanbul Makine ile Kanal Açma-Gider Açan Firma-Tuvalet-Banyo-Lavabo-Klozet

İstanbul Makine ile Kanal Açma, Gider Açan Firma, Tuvalet, Banyo, Lavabo ve Klozet tıkanıklıkları profesyonel firmalar tarafından son teknoloji cihazlarla açılmaktadır. Tuvalet, banyo ve mutfak lavabolarındaki gider tıkanıklıkları en fazla karşılaşılan tıkanıklar arasında yer alır. Bu tıkanıklıkların büyük bir çoğunluğu kullanıcı hatalarından kaynaklanmaktadır. Genellikle ihmalkâr davranışlar ve giderlere atılan yabancı maddeler giderlerin tıkanmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra hatalı döşenmiş tesisat boruları da gider tıkanıklıklarına neden olmaktadır. Gider borularındaki tıkanıklıkları açmak için evlerde kullanılan basit yöntemler sorunu geçici olarak çözmekte ancak, ileride daha büyük tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bu nedenle gider tıkanıklıklarında genellikle uzman bir destek alınmaktadır.

Giderler Neden Tıkanır?

Evlerde ya da iş yerlerinde tuvalet, banyo, klozet ve mutfak giderleri çeşitli sebeplerle tıkanmaktadır. Banyo giderleri, genellikle saç, kıl ve sabun atıklarının giderlere atılması sonucu, giderde birikerek gideri tıkaması ile oluşur. Klozet giderlerinin tıkanmasının en büyük nedenlerinden birisi tuvalet kâğıtlarının, bebek bezlerinin, ıslak mendillerin ev hijyenik pedlerin klozet giderine atılması sonucu oluşur. Mutfak giderlerinin tıkanma nedenleri arasında ise, ev hanımlarının bulaşık yıkarken yemek artıklarını lavabo giderine atması ve ıspanak gibi topraklı sebzelerin mutfak lavabosunda yıkanması sonucu oluşur. Lavabolarda atık kıl, saç ve sabun gibi artıkların gidere atılması sonucu oluşur. Bunların olmaması için giderlere süzgeç koymak gerekir. Bu süzgeçler atıkları tutar ve gidere gitmesini engeller.

Makine ile Gider Nasıl Açılır?

Gider tıkanıklıklarını ve kanal tıkanıklıklarını açmak için son teknoloji cihazlarla tıkanıklık açan firmalar bulunmaktadır. Bu profesyonel firmalar sorunun tespitini boru içi kamera görüntüleme sistemleri ile tespit etmektedirler. Tespit edilen tıkanıklık sadece küçük bir yerin kırılması ile kolaylıkla açılabilmektedir. Gider tıkanıklıklarında kullanılan bu cihazlar ithal ve son derece pahalı cihazlar oldukları için her tesisatçının elinde bu cihazlardan yoktur. Olsa bile sadece kameralı sistemler ya da robot adı verilen kanal açma makineleri bulunmaktadır. Tıkanıklıklara sadece tek bir cihaz ile müdahale etmek sorunun çözümü açısından mümkün değildir. Bu cihazların bir ya da birkaçının kullanılması gerekmektedir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>