İstanbul Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

İstanbul Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

İstanbul kamerayla su tesisat kaçaklarına bakan firma sorunun kaynağını hızlı bir şekilde tespit ederek çözüme ulaştırır. Herkesin ortak sorunu olan su kaçakları için kameralı su kaçağı tespiti yapan firma arandığında, birçok firma ile karşılaşmak mümkündür. Ancak bu işi gerçekten yapabilecek olan firmanın atık pis su kaçaklarının tespitini ve tamirini yapabiliyor olması gerekmektedir. Su kaçağı bulma hizmeti veren firmaların atık pis su kaçağı tespiti yapması olanaksızdır. Bunun yanı sıra su kaçaklarının tespiti için teknolojik cihazların yanı sıra ustanın da bilgi birikimi ve deneyimine ihtiyaç vardır. Su sızıntıları bazen ilk belirti verdikleri yerden olmayabilir. Bu nedenle akustik dinleme cihazları ile su kaçağının tespit edilmesi gerekir. Bazen su kaçaklarının nedeni atık pis su borularındaki tıkanıklıklardan kaynaklanmaktadır. Bu tıkanıklıkları açacak cihazları olmayan firmalar bu sorunu çözemezler.

Kameralı Cihazlarla Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Atık pis su borularındaki tıkanıklıkların yerini tespit etmek oldukça güçtür. Bununla birlikte tesisattaki tıkanıklığın sebebini bulmak için geleneksel yöntemler kullanılırsa sorun içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu yöntemler vakit kaybı ve birçok maliyete neden olur. Bu nedenle kameralı su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firmadan destek almak gerekir. Kameralı su kaçağı tespiti yapmak için tesisata oldukça esnek bir kamera gönderilir. Kameranın boru içinde gezdiği sırda teknik personel monitörden bakarak boru içindeki tıkanıklığı kolaylıkla tespit eder. Daha sonra robot adı verilen cihazla tıkanıklık açılır. Tıkanıklığın açılmasından sonra boru içine yeniden kamera göndererek tıkanıklığın açılıp açılmadığı kontrol edilir.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Tesisatınızda su kaçağı olup olmadığını anlamak için basit birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler sayesinde evinizde su kaçağı olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.

• Evdeki tüm musluklar kapalı olduğu halde su saati halen dönmeye devam ediyorsa, temiz su tesisatında kaçak vardır.

• Evinizin herhangi bir bölümünde genellikle mutfak ya da banyonun tavanında su damlacıkları varsa üst kat komşunuzda su kaçağı vardır.

• Duvarların üst kısımları rutubetleniyor ve kötü kokular geliyorsa üst kat komşunuzda atık pis su kaçağı vardır.

• Kombinizde sürekli olarak su eksilmesi varsa ya da barı sürekli düşüyorsa ısıtma tesisatınızda su kaçağı vardır.

• Yerden bir metreye kadar duvarlarınızda rutubetlenme varsa temiz su kaçağı var demektir.

• Parkelerinizde kabarma yaşıyorsanız su kaçağı vardır.

Normalin üzerinde su faturası ödüyorsanız temiz su kaçağı var demektir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>