İstanbul Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

İstanbul Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

İstanbul kameralı cihazla tıkalı pimaşları açan tesisatçı hizmeti sırasında, tıkanıklığın giderildiğinden emin olunduğu takdirde kamera ile tekrar bölgeye bakılır. Tıkalı borular ve giderler birçok insanın başına gelerek sorun oluşturmaktadır. Özellikle pimaş boruların tıkanması günlük hayatta sık kullanılan alanlarda sorun yaratan bir durum olduğu için hızlı bir şekilde açılması gerekmektedir. Kameralı cihazla tıkalı pimaşları açmak için son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Pimaş, evlerdeki giderlerin kanalizasyona bağlantısını sağlayan boru anlamına gelmektedir. Pimaş boruları PVC’den üretildiğinden dayanıklıdır ve kolay hasara uğramaz. Bu nedenle tıkanan pimaş boruları açmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Evde uygulanan bu yöntemler pimaş borularındaki tıkanıklıkları açmada kullanılan geçici yöntemlerdir.

Pimaş Tıkanıklığına ne Sebep Olur?

Pimaş tıkanıklıkları, günlük hayatta evlerde kullanılan tuvalet, küvet, duşa kabin ve mutfak lavaboları gibi giderlere istenmeyen cisimlerin atılması ile oluşur. Özellikle suda erimeyen tuvalet kâğıtları, naylon poşetler, yağ ve yemek atıkları, ıslak mendiller ve hijyenik pedler bu tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra tesisat yapım aşamasında yanlış bir eğim verilmesi ile de pimaş borularında tıkanıklıklara neden olabilir. Pimaş borularındaki tıkanıklıkları anlamak için suyun akış hızına dikkat edilmelidir. Bu durumun fark edilmesi halinde müdahale edilerek evde uygulanan çeşitli yöntemler ile giderin açılması sağlanabilir. Müdahale edilmeyen tıkanıklıklarda tıkanıklık artacağı için taşma yapabilir.

Pimaş Tıkanıklığı Makineyle Nasıl Açılır?

Evlerde kullanılan pimaş açma yöntemlerinde genellikle asitli ürünler kullanılır. Geçici bir çözüm üretse de bu tarz ürünlerin kullanılması zamanla pimaş borulara zarar verebilir. Verilen zarar sonucu pimaş borunun değiştirilmesi gerekebilir ve bu da maliyetli ve uzun bir işleme neden olabilir. Kameralı cihazla tıkalı pimaş açma işlemi profesyonel bir işlemdir. Bu işlem ile gereksiz maliyetlerden ve ekstra iş durumundan kurtularak müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Robot ile pimaş işlemine geçilmeden önce kamera ile tıkalı bölge tespit edilir. Daha sonra tıkanıklığın sebebine göre robot cihaz ucuna gerekli aparat takılarak pimaş açma işlemi gerçekleştirilir. Robot ile pimaş açıldıktan sonra kamera ile tekrar bölgeye bakılarak tıkanıklığın açıldığından emin olunur.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>