İstanbul Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

İstanbul kameralı cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar sektörde oldukça yaygınlaşmıştır. Kameralı sistemlerin bulunmasındaki amaç evlerde ya da iş yerlerinde gereksiz yere kırma, dökme işlemlerini önleyerek gereksiz masrafları engellemektir. Kanal açma makineleri genellikle tıkalı olan boruyu açar. Ancak, boru açılmazsa kameralı görüntüleme sistemi ile borunun içine bakmak gerekir. Bazen de boru içine kaçırılan bir cismin yerini tespit etmek için boru içi kameralı sistem kullanılır. Boru içindeki tıkanıklık beton gibi sert maddelerden oluşuyorsa. Tıkanıklığın yeri kameralı sistem ile tespit edilir ve o bölge kırılarak tamiri yapılır.

Su Kaçağı Tamiri Yapan Firma

Su kaçağı tespitleri artık modern cihazlar ile yapılmaktadır. Piyasada birçok firma eline almış olduğu bir tek cihazla su kaçağını tespit ettiğini iddia etmektedir. Oysaki su kaçakları farklı şekillerde karşımıza çıkabilmektedir. Temiz su borularında kaçak olabileceği gibi, atık pis su borularında da kaçak olabilmektedir. Bunun yanı sıra kalorifer tesisatlarında da kaçaklar olabilmektedir. Bu kaçak türlerinin hepsini tek bir makine ile tespit etmek imkânsızdır. Her kaçak türünün tespiti farklı bir makine ile yapılır. Bu nedenle elinde tüm makineleri bulunduran ve profesyonel hizmet veren bir firmadan destek almak gerekir. Bu firmalar ellerindeki tüm cihazları birlikte kullanarak su kaçağının temiz mi, pis mi ya da kalorifer tesisat kaçağı mı olduğunu tespit ederler.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

Su kaçakları genellikle fayanslarda görülen su damlacıkları şeklinde olur. Bazı zamanlarda su kaçakları gözle görünmeyebilir. Bu kaçaklara gizli su kaçağı adı verilmektedir. Eskiden bu gizli kaçakların yerinin tespiti için her yer kırılır dökülürdü. Şimdi artık bunlara gerek kalmadan teknolojik cihazlarla su kaçağı tespitini noktasal olarak yapmak mümkündür. Bu sayede maliyetler de düşmüş ve küçücük bir çatlağın bile teknolojik cihazlarla bulunması kolaylaşmıştır. Çıplak gözle görülemeyen su kaçaklarını bile bulan bu cihazlar su tesisatçılarının en büyük yardımcısı olmuştur. Su kaçağının evde tespiti sararan tavan ya da duvarlar, rutubetlenen duvarlar, parkelerin kabarması, tüm musluklar kapalı iken su saatinin dönmesi ile tespit edilebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>