İstanbul Kalorifer Tesisat Temizliği

İstanbul Kalorifer Tesisat Temizliği

İstanbul kalorifer tesisat temizliği yapan firmalar bunu makine ve kimyasal ilaçlarla yapmaktadırlar. Tek bir peteğin ya da yerden ısıtma tesisatı olsun her türlü kalorifer tesisatı temizliği bu firmalar tarafından yapılmaktadır. Kalorifer peteklerinin ya da yerden ısıtma tesisatların temizliklerinin belirli periyotlarda yapılması gerekir. Bu temizliğin yapılmaması ısıtma problemleri ve fazla fatura ödemeye neden olabilir. Ayrıca, kombinin daha yüksek performansta çalışması ve kısa sürede arıza oluşmasına neden olur. Kalorifer tesisat temizliği herhangi bir şekilde kırıp dökme işlemi yapılmadan kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kalorifer tesisat temizliği kullanıcıların kendi başlarına yapabilecekleri bir işlem değildir. Ayrıca bu iş için piyasada bulunan her firmaya da itibar edilmeyecek kadar hassas bir konudur.

Kalorifer Tesisat Tıkanıklığı Nasıl Olur?

Ev ve iş yerlerindeki ısıtma tesisatlarının temizlenmesi sırasında makine ve kimyasal ilaçlar kullanılır. Bunun yanı sıra bu ekipmanları kullanacak olan konusunda uzman teknisyenlere de ihtiyaç vardır. Kalorifer tesisatının yıkanması ters ve düz yıkama olarak ikiye ayrılır. Kalorifer peteklerinin içinde ve yerden ısıtma sisteminde tesisat borularının içinde oluşan kireç, balçık, yosun ve çamur gibi atıkların temizlenmesi ile yerden ısıtma sistemleri ile normal kalorifer tesisatlarının temizliği konularında da farklılıklar bulunmaktadır. Yerden ısıtma sistemlerinde özellikle tesisat içinde biriken çamur gibi pislik aslında burada oluşan bakterilerden kaynaklanmaktadır. Bu sistemler 55 dereceden daha yukarı sıcaklıkta çalışmadığı için tesisat içinde yerleşen ve üreyerek koloni haline gelen bakteriler, sistemi tıkarlar. Bu tesisatların temizliği sırasında içinden çıkan çamur gibi su bundan kaynaklanmaktadır. Kalorifer petek sistemleri ise 70 derece sıcaklığa adar çıkabildiği için bu tarz bir bakteri birikimi olmaz ancak, bu tesisatlarda da zamanla kireçlenme gibi sebeplerle tıkanıklıklar oluşur.

Kalorifer Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer tesisat temizliğinde kullanılan kimyasal ilacın oranı çok önemlidir. Ne az ne de çok kullanılmaması gereken bu kimyasalın oranı deneyimli teknik ekip tarafından uygun şekilde kullanılır. Kimyasalın fazlası borularda aşınmaya sebep olur ve zamanla tesisat borularında kaçak oluşur. Kimyasalın az kullanılması da temizliğin doğru şekilde yapılmasını engeller. Bu nedenle çok dikkatli kullanılmalı ve ilacın kullanılmasından sonra tesisat dikkatli bir şekilde yıkanmalıdır. Yıkanmasından sonra tesisatın içine bu ilacı nötrleştirecek başka bir kimyasal konularak kombiye ve tesisata zarar vermesi engellenir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>