İstanbul Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

İstanbul Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Problemi Nasıl Çözülür

İstanbul evde cihaz olmadan su kaçağı problemi nasıl çözülür, konusunda herhangi bir bilgisi olmayanlar çeşitli firmalardan destek alabilirler. Banyo, tuvalet gibi yerlerde oluşan su kaçakları zamanla evde rutubetlenme ve küflenme yaparak sağlığı da tehdit etmeye başlar. Banyolarda oluşan su kaçakları alt kat komşunuzun tavanlarında sararma ve nemlenme yapar. Komşuluk ilişkilerine de zarar veren bir durumdur. Bu nedenle biran önce bunun önlemini almak ve sorunu çözmek gerekir. Bunun için su kaçağını teknolojik cihazlarla tespit eden firmalar faaliyet göstermektedir. Profesyonel olarak faaliyet gösteren bu firmalardan destek alarak sorunu kökünden çözmek çok daha kolay bir hale gelmiştir.

Evde Cihaz Olmadan Su Kaçağı Tespiti

• Evinizde su kaçağı tespiti yapmak için öncelikle tüm musluklar kapalı iken su saatine bakılmalıdır. Eğer bu durumda su saati dönüyorsa evinizde temiz su kaçağı vardır demektir.

• Kendi evinizin tavanında ya da alt komşunuzun tavanında rutubetlenme ve sararma gibi sorunlar varsa su sızıntısından şüphelenilmelidir.

• Tavanlardan akan su ara ara akıyorsa ve sararma yapıyorsa atık pis su tesisatında kaçak var demektir. Bu durumda kötü koku da oluşur.

• Evinize gelen su faturası normalin üzerinde geliyorsa su kaçağı tespitinden şüphelenilmelidir.

• Kombiniz sürekli olarak su eksiltiyorsa kalorifer tesisatında kaçak olduğundandır.

Kendi başınıza yukarıda saydığımız yöntemlerle evinizde su kaçağı olduğunu tespit ettiniz.  Bundan sonrası uzman tesisatçıların işidir. Kameralı cihazla su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Evinize gelen bu firma beraberinde getireceği teknolojik cihazlar ile su kaçağının nereden kaynaklandığını ve tam olarak nerede olduğu kolaylıkla tespit ederler.

Su Kaçağının Sebepleri

Su kaçağı problemleri sık yaşanan problemlerdir. Her zaman başımıza gelmese de sorun meydana geldiğinde hemen önlem alınmalıdır. Su kaçaklarının oluşmasında belli başlı sebepler vardır. Su kaçakları genellikle evin inşaat aşamasındayken özenli döşenmeyen su tesisat boruları nedeniyle oluşabilir. Bunun yanı sıra hatalı kullanım sonucu da bu sorunlar ortaya çıkabilir. Tesisat boruları bazen gözle görülür yerlerden geçer. Bu boruların korunmasına özen gösterilmeli ve keskin malzemelerle temasından kaçınılmalıdır. Bazen de yer altından geçen su boruları zamanla deformasyona uğrayarak aşınır ve kaçak meydana gelebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>