İstanbul Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

İstanbul Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

İstanbul cihazla su kaçak tespit firması birçok mekânda karşılaşılan su kaçaklarını tespit etmek için teknolojik cihazlardan faydalanmaktadır. Su kaçakları birçok mekânda sıkça karşılaşılan durumlardandır. Su kaçakları genellikle bulunduğu yere büyük zararlar verebilmektedir. Hatta bu zarar çevredeki diğer yerleri de etkileyebilir. Su kaçaklarının oluşma sebebi genellikle, eski binalarda tesisatların uzun kullanımları sonucu deformasyona uğraması sonucu oluşur. Bunun yanı sıra bina yapılırken tesisatın yanlış işçilik ve kalitesiz malzeme kullanımından kaynaklı olarak su sızıntısı yaşanabilir. Çok nadir de olsa yeryüzüne yakın oluşan depremler su tesisatlarına hasar vermektedir. Bu sızıntılar önlem alınmadığı takdirde daha büyük sorunlara yol açabilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağının tespiti daha önceden çok zordu. Ancak teknolojik gelişimler ile ortaya çıkan cihazlar ile su kaçağı tespitleri de artık kolaylaşmıştır. Akustik dinleme cihazları ile su kaçağının tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti için boru içi kameralar kullanılmakta, temiz su borusu kaçakları için ise akustik dinleme cihazı ve termal kameralar kullanılmaktadır. Tüm bu cihazların kompakt bir şekilde birlikte kullanılması ile sorunun kaynağı kolaylıkla tespit edilir. Akustik dinleme cihazını kullanmak da ustalık isteyen bir iştir. Dinleme sırasında çıkan sesi ayırt etmek için cihazı doğru bir şekilde kullanmak gerekir.

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firmalar

Su kaçağı sorunu yaşayan kişilerin öncelikle su kaçağı tespiti yapan profesyonel bir firma ile iletişime geçmesi gerekir. Her cihazı olan ustaya da güvenmemek gerekir. Teknolojik cihazları kullanma yetkinliğine sahip personellerin olması da önem arz etmektedir. Pis su atık tesisatı ve temiz su tesisatındaki su kaçaklarının tespiti farklı cihazlarla yapılmaktadır. Bu cihazların tamamını kullanan firmaların sayısı oldukça azdır. Sadece bir tek cihazla bu kaçakların tespiti yapılamamaktadır. Bu nedenle çağıracağınız firmanın elinde tüm bu cihazların olması gerekmektedir. Çünkü su kaçağı tespiti için bu cihazların bir bütün olarak kullanılması gerekmektedir. Su kaçaklarını tespit eden firmalar kırmadan bilgisayarlı kameralı sistemlerle çok kısa bir sürede su kaçağını tespit ederler ve tamirini gerçekleştirirler.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 4]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>