İstanbul Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

İstanbul Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

İstanbul cihazla su kaçağına bakan tesisatçı firmalar kırmadan kameralı cihazlarla su kaçaklarının tespitini nokta atışı olarak yapmaktadırlar. Atık pis su borularında ya da temiz su borularındaki tüm kaçaklar teknolojik cihazlarla yapılarak aynı zamanda onarımı da yapılmaktadır. Özellikle pis su atık boruları zamanla çatlayıp, kırılabilir. Bunun yanı sıra ustanın hatası sonucu yanlış döşenmiş olabilir. Bu sorunları tespit edebilmek için kameralı su tesisatçı firmasından destek almak gerekir. Bu firmalar, kullandıkları teknolojik cihazlarla tüm kaçakların yerini kolaylıkla tespit edebilmektedirler. Cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalar sadece temiz su kaçaklarının yerini değil, atık pis su borularındaki kaçakları, kalorifer tesisatlarındaki kaçakları tespit ederler.

Cihazlı Tesisat Firması Nasıl Çalışır?

Banyo ya da mutfak tavanında sararma ya da su damlama gibi sorunlarla karşılaştığınızda, öncelikle komşunuzu bu konu hakkında uyarmanız gerekmektedir. Komşunuz su kaçağının nereden kaynaklandığını anlamak için öncelikle tüm muslukları kapatıp saatin dönüp dönmediğine bakmalıdır. Eğer tüm musluklar kapalı iken su saati dönüyorsa evde temiz su kaçağı olduğundan şüphelenilebilir. Eğer ki su saati dönmüyorsa atık pis su borusunda kaçak olduğundan şüphelenilmelidir. Bunu bilmek ile iş bitmiyor. Bu durumun çözümü iki tür su kaçağının tamirini de kırmadan yapabilecek kapasitede bir firmadan destek alınmakla olur. Su kaçağına bakan firmalar genellikle dinleme cihazları, kameralar, test pompaları gibi cihazlara sahip olmalıdırlar. Çünkü atık su gider kaçakları ile temiz su kaçakları aynı yöntemlerle tespit edilemez.

Cihaz ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Cihazla su kaçağı tespiti yapmak için evinize gelen teknik ekip öncelikle işe temiz su tesisatı ile başlayacaktır. Test pompası ile yapılan testler sonucu testlerin temiz olması durumunda atık pis su giderinde kaçak araması çalışması yapacaktır. Bunun için kameralı sistemler ile çalışmalar yapılır. Kameralar, sadece atık su tesisatlarındaki kırık, patlak, çatlak gibi her türlü sorunu tespit etmek için kullanılırlar. Cihazın monitöründen izlenerek hiçbir yer kırılmadan su kaçağı tespiti kolaylıkla yapılır. Kalorifer tesisatlarında da diğerlerine göre farklı bir cihaz olan termal kamera kullanılır. Isıya duyarlı olan bu cihaz sayesinde kaçağın yeri kolaylıkla tespit edilebilir.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>