İstanbul Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

İstanbul Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

İstanbul bilgisayarlı ve kameralı su kaçağına bakan firma sayısı günden güne artmaktadır. Ancak her bilgisayarlı ve kameralı çalışan firmanın güvenilir olduğunu söylemek mümkün değildir. Öncelikle bu tarz firmalarda çalışan teknik personelin kullandıkları cihazları tanımaları ve bu cihazlar hakkında eğitim almış olmaları gerekir. Bilgisayarlı ve kameralı cihazlar ile su kaçaklarını tespit etmek artık kolaylaşmıştır. Cihazın ekranındaki göstergeler sayesinde patlak olan yer kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kamera sistemi genellikle pis su giderlerinde kullanılmaktadır. Temiz su tesisatları içinde kameranın ilerlemesi zor olduğundan kamera sistemi kullanılmamaktadır. Temiz su kaçağı tespiti için de akustik dinleme cihazları kullanılır. Sıcak su kaçağı olan yerlerde ise termal görüntüleme sistemleri kullanılır.

Bilgisayarlı Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Su kaçakları artık nokta atışı diye tabir edebileceğimiz yöntemle çok kısa bir sürede tespit edilebilmektedir. Su boruları kameralı sistemler ile görüntülenerek meydana gelen su kaçaklarının sebebi araştırılabiliyor. Su kaçakları bazen pis su atık gider borularındaki aşınma, çatlak ya da kırıklardan dolayı olabilmektedir. Bilgisayarlı ve kameralı sistemler olduğu müddetçe ister kapalı alan, isterse de bahçede olsun su kaçağı tespiti artık çok kolaylaşmıştır. Ancak,  bu cihazları her kullanan firma bu işi doğru yapıyor anlamına gelmemektedir. Hemen her firmanın elinde bu tip cihazlar bulunmaktadır. Ancak her firmanın elinde bu cihazları kullanmaya yetkin personeli bulunmamaktadır. Bunu şöyle düşünün, arabanız var ama araba kullanmayı bilmiyorsunuz. Bu nedenle su kaçağı tespiti için yetkin personeli olan firmalardan destek isteyiniz.

Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Tesisatçıların kullandığı kameralı ve bilgisayarlı su kaçağı tespit cihazları farklı amaçlara hizmet etmektedir. Özellikle kameralı cihazlar pis su atık giderlerinde kullanılabilirken, temiz su tesisatında kullanılamaz. Çünkü temiz su boruları çok incedir ve kameranın kullanımına uygun değildir. Bu borular dar olduğu için ek yerlerinde iyice daralan borulardan kamera geçerken hasar görebilir. Bu nedenle, temiz su borularındaki su kaçaklarını tespit etmek için termal kameralar, nemölçerler ve akustik dinleme cihazları kullanılır.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>