İstanbul Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçak Arama

İstanbul Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçak Arama

İstanbul bilgisayarlı cihazla su kaçak arama teknolojisi oldukça rağbet gören bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. Teknolojik gelişmeler sonucu artık son teknoloji bilgisayarlı sistemler ile su kaçaklarının yeri kolaylıkla tespit edilebilmekte ve bu sayede kırıp dökme olmadan bu sorunlar kökünden çözülmektedir. Bilgisayarlı cihazların üzerinde bulunan ses ayarı ve frekans ayarı sayesinde kaçağa yaklaşıldıkça ses yükselerek kaçak tespiti kolaylıkla yapılabilmektedir. Daha önceleri su kaçağını bulmak için duvarlar, yerler kırılıp dökülüyor ve ev şantiye alanına dönüyordu. Bu çalışma şekli nedeniyle birçok maliyetler çıkmakta ve zaman kaybı yaşanmakta idi. Ancak, artık bilgisayarlı sistemler sayesinde duvarlar dinlenerek su kaçağının olduğu yer noktasal olarak tespit edilmekte ve sadece o bölgeye müdahale edilmektedir.

Su Kaçakları Neden Oluşur?

Özellikle eski binalarda karşımıza çıkan su kaçakları, boruların zamanla erozyona uğraması ve eskimesi ile su kaçakları yaşanmaktadır. Ayrıca su tesisatında kullanılan kalitesiz malzemeler de su kaçaklarının olmasına sebebiyet vermektedir. Su kaçağı bir dairede yaşandığında sadece o daireyi değil çevresindeki daireleri de etkilemektedir. Su kaçakları genel olarak sızıntı şeklinde ortaya çıkar. Bu sızıntıyı erken fark etmek duruma erken müdahale açısından çok önemlidir. Su kaçağının tespiti sırasında kaçağın temiz su borusundan mı atık su borusundan mı geldiği tespit edilmelidir. Özellikle atık su borularındaki kaçaklara erken müdahale şarttır.

Bilgisayarlı Cihaz ile Su Kaçağı Arama

Bilgisayarlı sistemlerle su kaçağı tespiti herhangi bir yere zarar vermeden yapılır. Bilgisayarlı sistemlerle su kaçağı tespiti yapan firmalar çeşitli teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Nemölçer, termal kameralar, kameralı görüntüleme cihazı ve akustik dinleme cihazları kullanılarak yapılan su kaçağı tespitleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Akustik dinleme cihazları ile yapılan dinleme işlemi ile su kaçağının olduğu yer tespit edilir ve termal görüntüleme kameraları sayesinde noktasal olarak yer tespiti yapılır. Tüm bu cihazlar kompakt bir şekilde birlikte kullanılarak yer tespiti yapmak mümkündür. Temiz su borularındaki kaçaklarda kimyasal ilaçlar kullanılarak kaçağı onarmak mümkündür. Atık pis su borularındaki kaçaklarda ise sadece o bölgede yapılan işlem ile kaçak olan atık su borusu değiştirilerek sorun çözülür.

Okuyucu Puanımız
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>