İstanbul Aletle Boru Patlağı Bulma

İstanbul Aletle Boru Patlağı Bulma

İstanbul aletle boru patlağı bulma su sızıntılarında yapılması gereken en akıllıca çözüm yoludur. Herhangi bir su sızıntısı ile karşılaşıldığı zaman yapılması gereken ilk şey aletle boru patlağı bulan bir firma çağırmak olmalıdır. Aletle boru patlağı bulmak sizi gereksiz maliyetlerden kurtarır. Alet kullanmayan bir su tesisatçısı çağrıldığında kaçağın yerinin bulunması için ıslanan yerden itibaren kırmaya başlar. Su kaçakları bazen kırılan yerden metrelerce uzakta bile olabilir. Bu nedenle kırmak çözüm değildir. Boru patlağı bulma işi aletlerle yapılırsa su kaçağının yeri nokta atışı kolaylıkla tespit edilir. Bu sayede kırma işlemine gerek kalmadan boru patlağının tespiti yapılmış olur. Boru patlağı tespiti özel aletlerle yapıldığından dolayı suyun akmasına gerek kalmamaktadır. Bu aletler su kasada akmasa da su kaçağının yerini çok kolay bir şekilde gerçekleştirmektedirler.

Aletle Boru Patlağı Bulan Tesisatçı

Aletle boru patlağı bulan tesisatçı genellikle daireye gittiklerinde ellerindeki son teknoloji cihazlarla su kaçağını ararlar. Yapılan arama sonucu dairede kaçak tespit edilemezse bir üst daireye bakmak gerekebilir. Birden fazla dairenin olduğu çok katlı apartmanlarda genellikle iki daireye bakılarak sorunun kaynağı bulunur. Bu firmalar tecrübeli ve konusunda uzman personeller ile çalışarak su kaçağının tespitini çok kısa bir sürede tespit ederler. Tespit ettikten sonra da onarımını kısa sürede tamamlarlar. Aletle su kaçağının tespitinde farklı aletlerden faydalanılır. Termal kamera sistemleri, boru içi görüntüleme kameraları, nemölçerler ve akustik dinleme cihazları bu aletlerdendir. Bir su kaçağının tespit edilmesinde bu aletlerin biri ya da birkaçı birlikte kullanılarak sorun tespit edilir.

Aletle Boru Patlağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Boru patlağı sorunu yaşıyorsanız profesyonel bir firmadan destek almalısınız. Konusunda uzman aletle boru patlağı tespiti yapan firmalar, kullandıkları son teknoloji cihazlarla boru patlağının yerini çok kısa sürede noktasal olarak tespit ederler. Daha sonra su patlağı temiz su borusunda ise kimyasal ilaç kullanılarak onarımı yapılır. Eğer atık pis su borusu ya da kalorifer tesisatında sorun varsa arızanın yeri tam olarak tespit edildikten sonra ufak bir kırma işlemi ile patlak boru değiştirilerek sorun çözülür.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Call Now Button0554 499 36 18 - Şimdi Ara